Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW iFE.18 pro šampionát Formule E vstupuje do další fáze vývoje

„BMW iFE.18 pro BMW iNEXT“ - tento nápis má na sobě nový závodní vůz BMW i Motorsport, určený pro mistrovství světa Formule E.
Vydáno: 16.04.2018
BMW iFE.18
BMW iFE.18 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vůz se poprvé ukázal v prostorách centra BMW a MINI Driving Academy v Maisachu nedaleko Mnichova. K jeho pohonu je připraven zcela nově vyvinutý motor BMW, který byl navržen přímo pro tento druh automobilových závodů. Vznikl na základě intenzivní spolupráce inženýrů BMW i z oddělení sériové produkce a techniků BMW Motorsport. Za volant prvního elektrického závodního vozu BMW usedl Tom Blomquist.

„BMW iFE.18 je pro naši společnost přelomovým vozem,“ vysvětluje Jens Marquardt. „Po měsících vzájemné spolupráce inženýrů z divize sériových a závodních vozů nyní sledujeme výsledek jejich práce v akci. Projekt Formule E představuje nejintenzivnější přenos technologií mezi oddělením sériových a závodních vozů. Každý, kdo se do vývoje zapojil, přinesl svůj díl do života přístupu označovaného ‚TechLab for BMW i‘. Již nyní se velmi těším, až uvidím tento vůz poprvé závodit v barvách BMW i Motorsport během 5. sezony šampionátu Formule E.“

Srdcem vozu BMW iFE.18 je nová poháněcí soustava BMW. Budoucí společný podvozek pro šampionát Formule E se představil v březnu na autosalonu v Ženevě. Již nyní je možné uvést několik zajímavých srovnání výkonnosti nového motoru pro Formuli E ve srovnání se sériovým motorem používaným v BMW i3. Závodní motor je o 50 procent lehčí, o 66 procent kompaktnější a disponuje o 100 procent větším výkonem. Současně dosahuje čtyřnásobných otáček ve srovnání se svým sériovým protějškem.

Formule E
Formule E
Článek je zařazen v: BMW , BMW iFE.18 , Formule E , vývoj , elektromobil , motorsport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama