Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW Group se plně zaměřuje na budoucí mobilitu. Dceřinou společností se stává DriveNow.

Akvizicí podílu Sixt SE v rámci služby DriveNow společnost BMW Group pokračuje ve svém systematickém rozvoji společnosti nabízející na zákazníka orientovanou mobilitu.
Vydáno: 01.02.2018
BMW sdílení vozidel
BMW sdílení vozidel Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rychle se rozrůstající sféra dopravních služeb je jedním ze základních kamenů firemní strategie BMW Group, což dokazuje tím, že neustále rozšiřuje své služby v oblastech mobility na přání (DriveNow a ReachNow), parkování (ParkNow) a nabíjení (ChargeNow). Poté, co BMW Group na začátku ledna tohoto roku získala podíl v Parkmobile LLC, díky čemuž se stala předním poskytovatelem v oblasti digitálních parkovacích služeb, je odkoupení akcií společnosti Sixt v rámci této strategie dalším logickým krokem.

„Se službou DriveNow jsme za posledních sedm let dosáhli mimořádného úspěchu. Sixt zůstává i v budoucnosti naším silným partnerem,“ řekl Peter Schwarzenbauer, člen představenstva společnosti BMW AG, zodpovědný za interakci se zákazníky MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad a digitální podnikové inovace v rámci BMW Group. „Naším cílem je do roku 2025 přilákat 100 milionů uživatelů našich prémiových služeb mobility. S DriveNow jakožto dceřinou společností, která je plně v našem vlastnictví, máme v rukou všechny nástroje pro další strategický rozvoj našich služeb. Naše zkušenosti s dopravními službami podporují vývoj budoucích autonomních, elektrifikovaných a propojených vozidel,“ dodal.

Nezávisle na odkoupení podílu Sixt v DriveNow budou společnosti BMW Group a Sixt pokračovat v úspěšném dlouhodobém partnerství prostřednictvím dodávek vozidel BMW a MINI pro vozový park Sixt.

Služba DriveNow byla založena v roce 2011 společnostmi BMW Group a Sixt SE jako společný podnik sdílení prémiových automobilů. Tuto službu nyní využívá více než jeden milion zákazníků ve 13 evropských městech a flotilu tvoří více než 6 000 vozidel značek BMW a MINI. Ve všech městech, kde služba DriveNow funguje, je v rámci flotily vozidel k dispozici také elektromobil BMW i3.

Článek je zařazen v: BMW , DriveNow , sdílené služby , sdílení vozidel , akvizice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama