Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bentley už jede do terénu, následovat ho bude i Rolls

Představujeme vám první snímek nového vozu značky Bentley. Ta fotka není rozmazaná a plná nepořádku jen tak bezúčelně. Tohle auto totiž bude terénní!
Vydáno: 21.03.2014
Nový Bentley
Nový Bentley Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bentley už dávno oznámil, že postaví velké SUV (Sport Utility Vehicles). Jenže pořád se nic nedělo, stále se spekulovalo, jaké to auto bude, jestli bude mít techniku z toho či onoho auta…

A teď tu máme první fotku. Terénní auto skutečně bude a tohle je jeho předek. Dobrá, vypadá stejně jako Continental GT, ale je konečně dobré vědět, že opravdu to auto bude a že už má reálnou podobu.

To, jakou bude mít technu, ale stále nevíme. Šéf automobilky Wolfgang Schreiber se rozhovořil o několika aspektech – tohle má být nejsilnější a nejluxusnější SUV na trhu. Takže by mělo překonat Porsche Cayenne. Zároveň se tady ukázaly jisté náznaky sdílení podvozkové platformy právě s tímto německým vozem – auto by totiž mohlo být hybrid a to dneska nabízí Porsche ve své Panameře S E-hybrid. A v Cayenne má být během velmi krátké doby. Na druhou stranu Wolfgang Schreiber hovořil i o možnosti nasazení dieselu. Ten ale asi z Porsche nevezme. Ten by se pro Bentley nehodil. Takže je tu nasnadě vidlicový osmiválec o objemu 4,2 litru od Audi Q7. Nebo dokonce se hovoří o sdílení celé podlahové plošiny s novou Q7, včetně nejvýkonnějších motorů. I nová Q7 má přijít s hybridem, takže… Uvidíme.

I Rolls-Royce?

Terénní Rolls-Royce Foto: redakceOvšem možná ještě zajímavější zpráva je z Top Gearu. Tady si pustil pusu na špacír člen představenstva Peter Schwarzenbauer a potvrdil, že tahle značka uvažuje nad novými modely, přičemž velké SUV má asi padesátiprocentní šanci. Rolls totiž vidí, že velká SUV, jako je Porsche Cayenne nebo BMW X5 jsou extrémně úspěšná a vydělávají se na nich největší peníze. Je ovšem otázka, co by na to řekli příznivci značky. Uznali by Flying Lady na kapotě monstertrucku?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama