Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bentley používá pro obložení interiéru nejušlechtilejší materiály

Automobilka Bentley rozšířila svou kolekci ozdobných obložení o první novou dýhu za uplynulých pět let. Její označení zní Liquid Amber – tekutý jantar. Jedná se o sedmé exkluzivní dřevěné ozdobné obložení pro vozy této luxusní značky.
Vydáno: 16.03.2018
Bentley obložení interiéru
Bentley obložení interiéru Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Skutečnost, že Bentley zařazuje nové druhy dřevěného ozdobného obložení interiérů svých vozů do nabídky extrémně vzácně, pramení z mimořádné náročnosti celého procesu, který musí tým specializovaných hledačů ušlechtilých dýh absolvovat.

Liquid Amber dýha v moderním stylu

Liquid Amber se vyrábí ze dřeva ambroně západní (Liquidambar styraciflua). Roste na úrodných a vlhkých půdách mokřadů v okolí řeky Mississippi na jihovýchodě USA. Pryskyřici tohoto stromu se vzhledem k její příjemné vůni v angličtině říká „liquid amber“ – tekutý jantar, známý v češtině také pod označením styraxový balzám. Bentley používá výhradně stromy nejvyšší kvality. Jejich kácení probíhá pouze dvakrát ročně vzhledem k omezenému přístupu do mokřadů, v nichž rostou. Dřevo prochází procesem přírodního zpracování kouřem, který trvá několik týdnů. Tím získá hluboký, sytě hnědý lesk při zachování teple červeného zabarvení. Dýha pro ozdobné obložení Liquid Amber následně překoná vzdálenost více než 7 200 kilometrů na své cestě do dílny týmu odborníků na dýhy společnosti Bentley v Crewe, kde je následně zkontrolována společně se šesti dalšími druhy pečlivě vybraného ozdobného obložení ze dřeva, dodávaného exkluzivně zákazníkům značky Bentley.

Nejušlechtilejší materiály

Sedm druhů dýh pro ozdobná obložení z nabídky značky Bentley, včetně eukalyptového dřeva a speciálního jasanového dřeva, dodávají společnosti Bentley její vlastní hledači dýh, kteří působí i v zemích, jako jsou Kanada a Čína. Bentley používá ve svých vozech výhradně nejušlechtilejší materiály, získávané z těch nejlepších stromů. Například kontrola 20 000 metrů čtverečních dřeva vlašského ořešáku, určeného pro ozdobná obložení, může trvat celý týden. Bentley obvykle odmítá 30 až 70 procent nabízených dýh. Všechny materiály musejí mít vysokou hustotu výrůstků, minimum bělového dřeva a nesmí mít žádné defekty růstu kůry, ani strukturální vady.

Každá surová dýha je nařezána na precizní vrstvy o tloušťce 0,6 mm a každý svazek surových dýh musí úspěšně absolvovat přísné testy značky Bentley. Při nich se zkoumá jejich stálost při působení ultrafialového světla a konzistentnost vlastností dřeva, pocházejícího z různých stromů. Tento proces musí začít minimálně 18 měsíců před montáží ozdobného obložení do vozu.

Mimo svět dřeva

Dalším novým materiálem, který poskytuje zákazníkům značky Bentley individuální luxusní atmosféru, je kamenné ozdobné obložení. Inovativní povrchová úprava pro interiér využívá moderní, luxusní vzhled přírodního materiálu, který vznikal více než 200 milionů let. Ručně vybíraný břidlicový a kvarcitový kámen se získává trvale udržitelným způsobem z kamenolomů v indických státech Rádžasthán a Ándhra Pradéš, v nichž se kámen odpradávna používá ve stavebnictví. Z větších kusů kamene jsou oddělovány díly potřebné velikosti a následně ošetřeny pomocí skelných vláken a speciální pryskyřice. Tým karosárny Mulliner v sídle společnosti Bentley v anglickém městě Crewe jim nakonec ručně dodá požadovaný tvar a vytvoří dokonalou povrchovou úpravu.

Článek je zařazen v: Bentley , materiály , interiér , dřevo , kámen , luxus , zpracování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama