Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bentley Bentayga V8 je nejsportovnější podobou tohoto luxusního SUV

Nová verze V8, tvořící základ modelové řady Bentayga, snoubí mimořádný luxus s vysokými výkony, užitnými vlastnostmi a vytříbeným sportovním charakterem.
Vydáno: 22.01.2018
Bentley Bentayga V8
Bentley Bentayga V8 Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zdrojem hnací síly v modelu Bentayga V8 je zcela nový motor V8 4,0 litru s 32 ventily a dvěma turbodmychadly, umístěnými mezi oběma řadami válců, uvnitř „V“. Výfukové plyny jsou do turbodmychadel přiváděny dvěma oddělenými kanály. Dynamická jednotka poskytuje nejvyšší výkon 550 k a maximální točivý moment 770 N.m. Výsledkem je nejvyšší rychlost 290 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Jízdní výkony jsou u modelu Bentayga V8 doplněny dojezdem 746 km. Na kombinované spotřebě paliva 11,4 l/100 km se částečně podílí i funkce deaktivace čtyř z osmi válců za vhodných provozních podmínek. Ke změně dochází plynule během pouhých 20 milisekund, takže je pro řidiče nezaznamenatelná. K nízké hodnotě emisí přispívá také systém Stop-Start, který se aktivuje již před samotným zastavením vozu.

Pro model Bentayga jsou na přání poprvé nabízeny brzdy s keramickými kotouči vyztuženými uhlíkovými vlákny. Tato brzdová soustava je historicky největší a nejvýkonnější ve výbavě automobilu značky Bentley. Zároveň se jedná o největší přední brzdy u sériově vyráběného automobilu. Brzdové kotouče mají průměr 440 mm vpředu a 370 mm vzadu. Enormní brzdové třmeny s logem Bentley jsou vpředu vybaveny 10 pístky a poskytují maximální brzdný moment 6 000 N.m. Sériově dodávané litinové brzdové kotouče vpředu a vzadu mají u modelu Bentayga V8 sportovní červené brzdové třmeny.

Bentayga V8 navazuje na tradice značky Bentley pečlivě zpracovanými detaily, řemeslnou precizností a použitím autentických materiálů. Zákazníci si mohou objednat ruční příčné prošívání, které umocňuje linie vnitřního designu na sedadlech a výplních dveří. Pro maximální všestrannost je k dispozici konfigurace interiéru se čtyřmi, pěti nebo sedmi sedadly. Poprvé v automobilu značky Bentley je nabízena lesklá povrchová úprava uhlíkového kompozitu, kterou ocení zákazníci, hledající moderní, technickou atmosféru.

Bentayga V8 je k dispozici se systémem Bentley Dynamic Ride – prvním aktivním elektrickým systémem pro minimalizaci náklonu karoserie, který používá 48V elektrickou soustavu. Tento systém okamžitě působí proti bočnímu náklonu karoserie při průjezdu zatáčkou a zajišťuje maximální kontakt pneumatik s povrchem vozovky.

Bentayga nabízí široký výběr nastavení pro jízdu na silnici i v terénu prostřednictvím systému Bentley Drive Dynamics Mode a na přání dodávané terénní výbavy All-Terrain Specification. K dispozici je až osm režimů (čtyři silniční a čtyři terénní), umožňujících řidiči jednoduchým otočením ovladače výběr ideálního dynamického nastavení pro jakýkoli povrch nebo stav vozovky.

Bentayga V8 je také inovativní, vyspělé a síťově propojené luxusní SUV díky široké nabídce nejmodernějších asistenčních systémů a informačních a zábavních funkcí, jejichž účelem je zvyšovat úroveň bezpečnosti, komfortu a praktičnosti.

Článek je zařazen v: Bentley , SUV , Bentayga V8 , luxus , výkon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama