Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Automobilky nabízejí zvýhodněné ceny filtrů pevných částic DPF

Starších aut s dieselovým motorem, která mají demontovaný, případně jiným způsobem znehodnocený filtr pevných částic, jezdí po našich silnicích stále neúměrné množství.
Vydáno: 31.03.2018
Filtr pevných částic
Filtr pevných částic Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedním z argumentů, proč nepoužít nový díl, pokud ukončil filtr pevných částic svou životnost, byla pro majitele starších dieselů především cena. Proto v poslední době přišli výrobci vozidel s nabídkou zvýhodněných cen také u filtrů pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter). Nižší ceny pro své vozy nabídl jako jeden z prvních Ford a majitelům svých vozidel vyšly vstříc například i automobilky Audi, Volkswagen, Seat nebo Škoda.

Filtr pevných částic je zásadní součástí výfukové soustavy vozidel poháněných vznětovými motory. Pevné částice (PM) vznikají spalováním nafty a emisní normy stanovují přísné limity pro jejich obsah ve výfukových plynech vznětových motorů, protože se jedná o látky s karcinogenními účinky. DPF tedy hraje v oblasti ochrany životního prostředí nezastupitelnou roli. Provoz s nefunkčním či dokonce demontovaným filtrem pevných části je v rozporu s legislativou a zároveň vede ke zcela zbytečnému znečišťování životního prostředí.

Článek je zařazen v: DPF , filtr pevných částic , cena , náhradní díly , Volkswagen , Audi , Ford
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama