Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Automobilka Volvo bude v továrně v belgickém Gentu vyrábět vozy značky Lynk & Co

Koncem roku 2019 začne společnost Volvo Cars vyrábět ve své továrně v belgickém Gentu vozy pro novou automobilovou značku Lynk & Co.
Vydáno: 26.03.2018
Volvo Cars továrna Gent
Volvo Cars továrna Gent Autor: Volvo Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento krok znamená užší spolupráci mezi oběma společnostmi, která následuje poté, co automobilka Volvo Cars v loňském roce získala 30 % akcií společnosti Lynk & Co. Společnost Lynk & Co vznikla v roce 2015 jako nová značka koncernu Zhejiang Geely Holding, pod který spadá také automobilka Volvo Cars. Vše směřuje k podpoře expanze značky Lynk & Co na území Evropy.

Továrna v Gentu je jednou ze dvou evropských továren společnosti Volvo Cars a vozy Volvo se v ní vyrábějí již od roku 1965. V současné době zaměstnává kolem 5 000 lidí. Aktuálně se gentská továrna soustředí na výrobu Volva XC40, které představuje nový přírůstek do rychle se rozrůstajícího segmentu malých SUV a které bylo v předvečer ženevského autosalonu jmenováno Evropským autem roku 2018. V Gentu se vyrábějí také hatchbacky Volvo V40 a V40 Cross Country a sedan S60, přičemž se zde zanedlouho začne vyrábět zbrusu nové pětidveřové kombi Volvo V60, představené v únoru letošního roku.

Kromě 30 % akcií společnosti Lynk & Co vlastněných automobilkou Volvo vlastní 50 % těchto akcií automobilka Geely Auto, zatímco koncern Zhejiang Geely Holding jich vlastní 20 %.

Článek je zařazen v: Volvo , Volvo Cars , výroba , Gent , Lynk & Co , značka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama