Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Autem roku 2019 v České republice je Ford Focus

V letošním 25. ročníku tradiční novinářské ankety Auto roku 2019 v České republice zvítězil nový Ford Focus.
Vydáno: 08.01.2019
Ford Focus - Auto roku 2019
Ford Focus - Auto roku 2019 Autor: JS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Anketu Auto roku 2019 v ČR vyhlašuje Svaz dovozců automobilů ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů a Klubem motoristických publicistů. Oba kluby se také postaraly o personální zajištění odborné poroty, složené z 35 aktivních profesionálních novinářů, zabývajících se automobilovou tematikou. Z celkem 22 nominovaných vozů porotci nejdříve prostým hlasováním vybrali pět finalistů. Těmi se staly BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Ve finálovém kole pak už porotci museli jednotlivým vozům přidělovat body podle pevně stanoveného klíče, který určuje důležitost jednotlivých parametrů vozu. Největší počet bodů a vítězem v anketě se stal Ford Focus, který na pomyslné stupně vítězů doprovodily Peugeot 508 a BMW X5, čtvrté místo získává Kia Ceed a páté Subaru XV.

Ford Focus je vítězem v anketě Auto roku v ČR již počtvrté

Focus se tímto vítězstvím stal nejúspěšnějším modelem v historii ankety, v níž získal už celkem čtyři tituly. Ford Focus čtvrté generace se na českých silnicích objevil před několika měsíci a hned zaujal české motoristy tradičně výbornými jízdními vlastnostmi, progresivními technologiemi a také velmi prostorným interiérem i zavazadlovým prostorem. Ten má u verze kombi základní objem 635 litrů, což český zákazník velmi ocení.

Článek je zařazen v: Ford , Ford Focus , anketa , auto roku , Auto roku 2019
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama