Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Autem roku 2018 v České republice se stává Škoda Karoq

Škoda Karoq byla v České republice vyznamenána titulem Auto roku 2018. Nejnovější SUV mladoboleslavské značky oslovilo odbornou novinářskou porotu složenou z 35 motoristických žurnalistů, která jej zvolila jako nejlepší automobil z pětice finalistů.
Vydáno: 05.01.2018
Auto roku 2018
Auto roku 2018 Autor: JS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V anketě Auto roku 2018 v České republice hlasovala pětatřicetičlenná odborná porota složená ze zástupců českých médií. Stejně jako v minulých letech byla i letos finálová pětice obsazena nejdůležitějšími novinkami roku 2017. V silné konkurenci se Škoda Karoq prosadila na 1. místo, když od hodnotících odborníků obdržela celkový počet 1141 bodů. Za ní skončily vozy BMW řady 5 (1123 bodů), Opel Insignia (1078 bodů), Kia Stinger (982 bodů) a Subaru Impreza (926 bodů).

Škoda Karoq
Škoda Karoq
JS

Přestože Karoq vstoupil na český trh teprve v říjnu loňského roku, už si připsal na své konto více než 6000 zákaznických objednávek. A také si již vysloužil řadu vyznamenání i od zahraničních expertů. Automobilový časopis „Auto Bild“ a nedělník „Bild am Sonntag“ Karoq vyznamenaly cenou Golden Steering Wheel 2017 v kategorii malých SUV. Čtenáři časopisu „Auto Zeitung“ jej zase zvolili nejlepším importovaným SUV v kategorii do 25 000 eur. S 19,1 procenty čtenářských hlasů se nejmladší člen modelového portfolia značky Škoda prosadil mezi silnými konkurenty v neustále rostoucím tržním segmentu. Čtenáři jiného odborného magazínu Auto Motor und Sport jej pak vybrali jako nejlepší designovou novinku mezi kompaktními SUV.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Karoq , Auto roku 2018
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama