Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Audi Smart Energy Networks nabízí inteligentní řízení ekologické elektrické energie

Chytrá energetická síť Audi Smart Energy Network v experimentálním provozu poprvé interaguje s elektrickou sítí, což má velký význam pro její stabilitu. Audi tak propojuje automobil, obytný dům a zásobování elektrickou energií do inteligentní energetické sítě.
Vydáno: 20.01.2018
Audi Smart Energy Networks
Audi Smart Energy Networks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V rámci výzkumného projektu zajišťuje Audi společně s dalšími partnery experimentální provoz chytré energetické sítě Audi Smart Energy Networks v domácnostech v aglomeraci Ingolstadtu a curyšském regionu. Fotovoltaické elektrárny různých velikostí jsou přitom kombinovány se stacionárními akumulátory. Řídicí software curyšského start-upu Ampard inteligentně rozděluje elektrickou energii, získávanou ze slunečního záření, na základě aktuální nebo plánovatelné potřeby mezi automobil, domácnost a topení. Pilotní projekt je jedinečný svou interakcí s elektrickou sítí. Prostřednictvím integrovaného komunikačního rozhraní jsou všechna zařízení společně propojena do virtuální elektrárny a tvoří chytrou elektrickou síť (smart grid).

Síťově propojené domácí zásobníky energie poskytují tzv. rezervní výkon. To znamená, že vyrovnávají výkyvy mezi výrobou a spotřebou a stabilizují síťovou frekvenci, protože na krátkou dobu stacionárně ukládají menší množství energie. Vlastní spotřeba je přitom optimalizována. Provozovatelé fotovoltaických elektráren zvyšují podíl elektrické energie ze slunečního záření na své spotřebě a zároveň snižují své náklady na odběr elektrické energie.

Článek je zařazen v: Audi , elektrifikace , síťové propojení , smart energy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama