Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Audi chystá novou vlajkovou loď. Za jízdy bude plachtit

Nové Audi A8 bude představeno už za několik týdnů. Zatím automobilka ukázala alespoň to, kde budou jeho nejsilnější stránky. Nabídne hybridní pohon, speciální lehký rám nebo systém automatického parkování.
Vydáno: 14.06.2017
Render Audi A8
Render Audi A8 Autor: Peisertdesign
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oficiální světová premiéra nové Audi A8 proběhne 11. července v Barceloně. Pokud ale nechcete čekat tak dlouho, vyrazte 6.7. do kina na film Spider-Man: Homecoming. Právě pro tento americký velkofilm Audi dodalo vozový park a nová A8 se zde předvede v plné parádě. Ale i začátek července může být pro někoho moc daleko, a tak jsme tu my, abychom vám luxusní limuzínu se čtyřmi kruhy ve znaku představili už teď.

Zbrusu nová lehká konstrukce i pohon

Audi vůbec poprvé vsadilo při výrobě nové A8 na kombinaci čtyř materiálů. Jde o hliník, ocel, hořčík a speciálně upravená karbonová vlákna, což autu zaručuje velmi slušnou hmotnost při zachování bezpečnosti a u Audi tradičně dobrých jízdních schopností.

Nové Audi A8 značně urychluje proces elektrifikace a A8 bude prvním modelem, který hybridní pohon bude nabízet sériově. Částečně hybridní pohon se skládá ze dvou hlavních komponentů: generátoru, který zároveň zastává funkci startéru, a lithium-iontových akumulátorů. Kapalinou chlazený generátor pracuje s napětím 48 V, je poháněn řemenem a doplňuje konvenční pastorkový startér, který se v novém modelu Audi A8 používá už pouze ke spuštění studeného motoru. Sada lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 10 Ah a napětím 48 V je uložena v zavazadlovém prostoru a slouží částečně hybridnímu systému jako zásobník energie.

A8 tak umožní nehlučnou setrvačnou jízdu v rozsahu rychlostí od 55 do 160 km/h. Automobil se může tímto způsobem, s kompletně vypnutým motorem, pohybovat po dobu až 40 sekund. Jakmile řidič opět sešlápne pedál plynu, zajistí systém rychlé opětovné spuštění motoru. Funkce start-stop přichází navíc ke slovu již při 22 km/h.

Sama zaparkuje a zamkne se

Nejzajímavější ukázku chystaného modelu předvedlo Audi před několika hodinami. Vypustilo do světa video, které zachycuje vekou část interiéru a také šikovný systém automatického parkování. Na krátkém záběru uvidíte nově tvarovaný volant a digitální přístrojový štít nebo výrazně členěnou palubní desku. Krom toho ale A8 bude disponovat chytrým systémem automatického parkování, který auto na povel jediného tlačítka na klíči auto zaparkuje tam, kam si řeknete.

Článek je zařazen v: karbon , Audi , automatické parkování , Audi A8 , mild hybrid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama