Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Abarth 695 Rivale je vzteklý prcek inspirovaný jachtou

Spojení aut a drahých motorových člunů je poslední dobou hodně v kurzu. Většinou je ale výsledek takové spolupráce extrémně drahý a pro běžného smrtelníka takřka nedostupný. Ne tak ale Abarth 695 Rivale, který stojí na základech Fiatu 500.
Vydáno: 15.06.2017
Abarth 695 Rivale
Abarth 695 Rivale Autor: Abarth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Své síly s výrobcem jachet spojilo před nedávnem Porsche nebo Bugatti. V obou případech je výsledek sice bezvýhradně fantastický, ale cenově z jiné planety. Dnes si nebudeme představovat loď inspirovanou vozem, ale naopak auto, které je inspirováno lodí. A garantujeme vám, že vás toto zvláštní spojení bude moc bavit.

Abarth 695 Rivale je kapesní hračka pro velké kluky. Snadno ho poznáte podle specifického lakování, kdy je spodní část lakována barvou Shark Grey a vrchní zase barvou Riva Sera Blue. Barvy pak decentně odděluje dvojice tenkých modrých linek. K tomu tvůrce přidal chromovanou lištu pod zadním oknem, loga 695 Rivale, 17palcová kola, skvěle funkční brzdy Brembo a sportovně laděný podvozek od společnosti Koni. Uvnitř pak Abarth sáhl po čalounění modrou kůží a obložení interiéru mahagonovým dřevem, které se nejčastěji používá právě na jachtách.

Zběsilost v genech a speciální edice nahoře bez

Inspirace lodí je tu tedy vidět na první pohled, ale Abarth je přeci jen dobře znám pro své výkonnostní úpravy. A tak se pracovalo i pod kapotou, kde najdeme přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru, který poskytuje 180 koní výkonu a 250 Nm točivého momentu. Vzhledem k hmotnosti auta, která je 1 047 kilogramů, takový výkon stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy a k maximální rychlosti 225 km/h.

Ale protože dva jsou vždy více než jeden, připravil si Abarth ještě opravdovou lahůdku. Vedle klasického 695 Rivale totiž představil i speciální edici s označením 695 Rivale 175 Anniversary. Ta má odkazovat na počátky společnosti Riva a liší se především použitými materiály a provedením interiéru. Pracovalo se tu totiž nejvíce s karbonovými vlákny. Vyrobeno navíc bude pouze 175 vozů, respektive 175 s pevnou střechou a stejný počet se střechou plátěnou.

Článek je zařazen v: Fiat 500 , Abarth , Abarth 695 Rivale , 695 Rivale 175 Anniversary
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama