Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Vše o nové Škodě Superb

Za účasti České filharmonie, která premiérově uvedla „Symfonii Superb“, se představila nová generace největší řady tuzemské automobilky v Praze. Co ukázala? Že koncept VisionC je skutečně duchovním krédem celého vozu.
Vydáno: 17.02.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vždyť už proporce vozu, které se řídily touto studií, znamenají, že auto má o 80 mm delší rozvor a přední převis se zkrátil o 61 mm. Tyto malé rozdíly však dávají autu výrazně dynamičtější charakter.

Ale to není jediné. Podívejte se na hrany, které by mohly řezat chleba. Především ostrá boční linie na dveřích je sebevědomá a dává zcela zapomenout oblým liniím odstupujícího Superbu.

Podívejme se na světla. Také zde je kladen důraz na horizontální orientaci. Dvoudílné, široké a zároveň nízké zadní svítilny jsou standardně vybaveny technikou LED a samozřejmě se v nich uplatní pro vozy Škoda typický světelný pruh ve tvaru písmene C. I na pátých dveřích najdeme výrazný horizontální prolis.

Horizontála se promítla i do interiéru. Přístrojová deska je sice výrazně konvenční v duchu charakteristiky koncernových vozů, ale působí mohutně a solidně. Není tu nic na efekt jako u jiných značek, které se snaží vymýšlet novinky, jež se nakonec nesetkávají s takovým úspěchem, jaký si designéři přáli. Tady vládne technokracie a intuitivnost.

Oproti předchozí generaci se nabídka prostoru v novém modelu Superb ještě vylepšila. Řidič a spolujezdec si užívají o 39 mm větší šířku ve výšce loktů a více místa nad hlavou. Výborná je nabídka prostoru na zadních sedadlech. Prostor před koleny nabízí 157 mm a nad sedákem fantastických 980 mm. Šířka ve výšce loktů na zadních sedadlech vzrostla o 69 mm. Nejlepší hodnotu v segmentu nabízí také zavazadlový prostor, který překvapí objemem 625 litrů, což je o 30 litrů více než u druhé generace.

Povýšená výbava

První fotka nového interiéru Škody Superb Foto:

Jako první model značky nabízí nová ŠKODA Superb adaptivní podvozek Dynamic Chassis Control (DCC) včetně volby jízdního profilu Driving Mode Select. Nabídka nových systémů klimatizace je završena novinkou v podobě třízónové automatické klimatizace Climatronic, která zajišťuje nejlepší kvalitu a teplotu vzduchu v celém interiéru. Zákazníci si mohou objednat elektricky ovládanou panoramatickou výklopnou a posuvnou střechu. Pro zimní období jsou k dispozici nezávislé topení, vyhřívaná sedadla, čelní sklo vyhřívané průhlednou pokovenou vrstvou a vyhřívané trysky ostřikovačů. Dešťový a světelný senzor zajišťuje automatické spínání stěračů a dle potřeby přepíná mezi světlem pro denní svícení a potkávacím světlem.

Namísto jednoho deštníku v levých zadních dveřích se nyní deštník nachází v obou předních dveřích. Mimořádně komfortní jsou nové elektricky ovládané páté dveře, které lze doplnit o tzv. virtuální pedál. Elektrické páté dveře a virtuální pedál jsou funkčně propojeny se systémem automatického zamykání a startování KESSY. Nový Superb disponuje nejnovější generací systému Park Assist pro automatické parkování a vyjíždění. Poprvé je tento vůz vybaven také zadní parkovací kamerou (Rear View Camera). Klasickou manuální ruční brzdu nahrazuje standardně dodávaná elektrická parkovací brzda.

Za zmínku stojí i nový systém infotaimentu. Jde o modulární systém, který se jednoduše skládá podle přání zákazníka. Vrcholná verze Columbus disponuje na přání novým integrovaným vysokorychlostním internetovým připojením na bázi standardu LTE.

Superb je poprvé možné propojit s chytrým telefonem a ovládat vybrané aplikace přes displej infotainment systému. SmartLink zahrnuje rozhraní MirrorLink™, Apple CarPlay a Android Auto. Rozhraní SmartGate, vyvinuté ve společnosti ŠKODA AUTO, umožňuje odesílat vybraná data o vozidle do vlastních aplikací v chytrém telefonu a následně je využívat. S novou aplikací ŠKODA Media Command a Wi-Fi modulem, integrovaným v systému Columbus, mohou cestující poprvé obsluhovat infotainment systém i ze zadních sedadel. Sound System Canton se dvanácti reproduktory a výkonem 610 wattů promění nový Superb v koncertní sál na čtyřech kolech.

Pár chytrých drobností

Škoda se také chlubí tím, že do Superbu dala několik zajímavých novinek, které jsou „Simply Clever“. Tady se už nebavíme o deštnících, ale třeba o USB-konektoru a 230V zásuvce pro cestující na zadních sedadlech. Také tu je odkládací přihrádka pro tablet v Jumbo boxu mezi předními sedadly, speciální držák na PET láhev o objemu 0,5 litru umožňující její pohodlné otevření jednou rukou, nebo přihrádka pro reflexní vestu ve všech čtyřech dveřích. Do obou předních dveří a obou zadních dveří se nyní vejde po jedné láhvi o objemu 1,5 litru.

Motory

Nová Škoda Superb Foto:

Nová ŠKODA Superb je vybavena přeplňovanými motory s přímým vstřikem paliva na bázi konstrukce MQB. Zákazníci si mohou vybrat mezi pěti benzinovými motory TSI a třemi naftovými motorizacemi se vstřikováním common-rail. Všechny agregáty splňují emisní normu EU 6 a jsou sériově vybaveny systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie. Benzinové motory pokrývají výkonové spektrum od 92 kW (125 k) do 206 kW (280 k). Spektrum naftových agregátů sahá od 88 kW (120 k) do 140 kW (190 k).

S výjimkou základní benzinové motorizace jsou pro všechny agregáty k dispozici moderní dvouspojkové převodovky DSG. Čtveřice motorů je v nabídce i s nejvyspělejší variantou pohonu všech kol na bázi spojky Haldex 5. generace.

Technika vozu spoléhá i na zcela nový podvozek, který má vpředu vzpěry McPherson a vzadu víceprvkové zavěšení. Stejně tak se spoléhá na celou hromadu bezpečnostních a pomocných elektronických prvků, jako je Travel Assist s rozpoznáváním dopravních značek nebo Smart Light Assist s dynamickým odstíněním dálkových světel.

Škoda Superb nákres 1

Tohle je oficiálně nová Škoda Superb

Škoda Octavia RS

Škoda Octavia je osmým nejprodávanějším autem Evropy

Škoda Fabia Combi 1

Škoda Fabia Combi je jen o 10 000 dražší než hatchback

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama