Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škodovka v Ženevě představí nejrychlejší Octavii všech dob

V červnu přijde na trh Škoda Octavia, která se může pyšnit titulem „NEJRYCHLEJŠÍ“. Jde o speciální verzi RS 230, která má maximální rychlost 250 km/h.
Vydáno: 21.02.2015
Škoda Octavia RS 230
Škoda Octavia RS 230 Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Ženevě bude mít Škodovka opravdu nabitý výstavní stánek. Nejenže tady bude mít výstavní premiéru Škoda Superb (vše o ní se dozvíte zde), ale také se tu objeví hned několik dalších novinek. Tak třeba Škoda Octavia RS 230, Škoda Fabia ve verzi Monte Carlo nebo speciální série Edition, které slaví 120 let značky a 110 let od výroby prvního auta.

Nejrychlejší RS

Číslo v názvu Škoda Octavia RS 230 je samozřejmě výkon v koních. Ten proti standardní verzi RS povyskočil o deset koní, kdo chce, v jednotkách SI je to 169 kW. Z 0 na 100 km/h zvládne auto zrychlit za 6,7 sekundy a maximální rychlost je již avizovaných 250 km/h.

Škoda Octavia RS 230 Foto:

Škoda Octavia RS 230

Co je ale stejně důležité, ne-li důležitější, je to, že vůz bude mít samosvorný diferenciál. Půjde o elektrohydraulický systém VAQ, který známe z koncernu třeba ve voze Golf GTI Performance. S tímhle už bude auto opravdu, ale opravdu sportovní.

Zčervená

Monte Carlo je už tradiční speciální sportovnější verze modelů Škody. Tedy sportovnější jen vizuálně. A i nová Fabia dostane tuto výbavu. Opět přijdou na řadu černá kola, červený lak, volitelný sportovní podvozek a různé sportovní prvky interiéru. Ale také tu bude prosklená střecha nebo zatmavená okna. Kolik auto bude stát (v nabídce bude i ve verzi kombi) a kdy přijde na trh, zatím nevíme.

 

A když už mluvíme o speciálních edicích – Škoda slaví a tak přijde Edition. Bude to pěkně vybavená verze asi všech řad, která dostane nejen mlhovky či tónovaná skla, ale i třeba dvoubarevná kola bicolor. Samozřejmě, že uvnitř bude malý kožený paket, obložení kartáčovaným hliníkem atd. atp.

Nová Škoda Superb

Vše o nové Škodě Superb

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama