Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche nabídne řidičům božský Cayman GT4

Najít dnes sporťák s vysokým výkonem, atmosférickým motorem a s manuální převodovkou je opravdu těžké. Kdo chce opravdu tyto puristické motoristické zážitky, dočkal se. Porsche nabídne Cayman GT4.
Vydáno: 05.02.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento týden je ve znamení sporťáků. Pod fotoaparáty novinářů se představil nový Ford Focus RS, a to hned ve čtyřkole a Ferrari navíc ukázalo dvouturbový model 488 GTB. A není všem dnům konec. Opel navíc ukázal malý, ale pěkné ostrý sporťáček Opel Corsa OPC (článek o něm určitě ještě bude).

No a tady máme něco, co je takovým posledním mohykánem mezi opravdovými sporťáky. Ty nejvýkonnější verze vozů totiž poslední dobou tak nějak dostávají turbodoping a řadí pekelně rychle svými dvouspojkovými automatickými převodovkami. Ale je mnoho řidičů, kteří vyznávají stále tu pravou krásu – motor, co dýchá přirozeně, a převodovku, která má na sobě napsáno šest čísel a jedno R.

A právě pro ně připravilo Porsche famózní vozítko Cayman GT4. Pohání ho plochý šestiválec 3,8 l s výkonem 385 k (283 k), který má původ v motoru typu 911 Carrera S. Vůz zrychluje z klidu na 100 km/h během 4,4 s; nejvyšší rychlost má hodnotu 295 km/h.

 

To, že GT4 to myslí se závoděním opravdu vážně, dokazuje i o 30 mm snížená světlá výška vozu a brzdová soustava pocházející takřka kompletně z modelu 911 GT3.

Součástí aerodynamického paketu je trojice výrazných otvorů na přídi a pevně umístěné přítlačné křídlo na zádi. Na přání může být Cayman GT4 vybaven dalšími prvky pro ještě sportovnější používání. K dispozici je keramická brzdová soustava PCCB, sedadla se skořepinou vyrobenou z uhlíkových kompozitů, specifický paket Sport Chrono s unikátní aplikací Track Precision a paket Club Sport.

Vrak Lamborghini je na prodej

Vrak Lamborghini shořelý v Maďarsku je na prodej

 

V interiéru jsou připravena sportovní sedadla čalouněná kombinací kůže a alcantary. Také je tu nový volant s ideálním průměrem i průřezem.

Cayman GT4 oslaví premiéru počátkem března na autosalonu v Ženevě. Objednávat jej lze již nyní, k prodejcům první vozy dorazí koncem března. Cena je pro Cayman GT4 stanovena cena 85 779 eur, tedy 2 382 000 korun podle současného kurzu koruny k euru.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama