Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Nissan Micra zatím jen jako divoký koncept

Nissan Micra má přijít příští rok v nové generaci. A konečně by měla prolomit prokletí tohoto vozu, který sice je kvalitní, má však něco, co od něj lidi odrazuje. Nissan se dotoho pustí rovnýma nohama. Koncept Sway to ukazuje.
Vydáno: 04.03.2015
Nissan Sway
Nissan Sway Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nissan klasickými auty moc neuspěl. Tedy on neuspěl ani kdysi velmi divokou Primerou, jenže doba pokročila a pro značku Nissan největší úspěch znamenají model Qashqai (nejprodávanější SUV celosvětově) a Juke. Prostě divný design táhne, protože je prostě jiný, než všechno to, co se dnes nabízí. A tak to Nissan zkusí znova.

Koncept Sway ukazuje, jak by taková budoucnost Nissanu mohla vypadat v kompaktní třídě. Hatchback je čtyři metry dlouhý, 1,78 m široký a 1385 mm vysoký. Má rozvor 2570 mm. Je to tedy o něco větší, než Micra, ale to není na závadu. Vždyť třeba jménu Sunny už také dlouho nevykouklo. Třeba… Ale Micra si určitě vezme příklad a půjde podobnou cestou. Vždyť podobných dílčích věcí, jaké má Sway na kapotě, jsme už viděli mnoho u jiných, již vyráběných aut – třeba Murano na americkém trhu.

Koncept ale přece jen má něco, co se do sériové výroby nedostane. Možná to nebudou diodová světla vpředu i vzadu. Zcela určitě to nebude ztracený B-sloupek, prosklená střecha s X výztuhou nebo vyústění výfuku po stranách registrační značky. Ale ten zbytek, jako třeba silně skloněné přední i zadní sklo, tvar masky, nárazník… To všechno klidně za rok uvidíme pod značkou Nissan Micra (nebo Sunny? Nebo Almera?).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama