Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový nejrychlejší vůz světa na obzoru

Jaký výkon by měl mít nejrychlejší vůz světa, aby pokořil rychlostní rekord Bugatti Veyron SS? Tahle otázka bude možná brzo zodpovězena. Koenigsegg v Ženevě představí nový Megacar Regera, který může mít i jeden megawatt výkonu.
Vydáno: 08.02.2015
Koenigsegg Logo
Koenigsegg Logo Autor: Koenigsegg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Švédská značka se rozjela. Na autosalonu v Ženevě představí ještě rychlejší verzi modelu Aegera R. Bude se jmenovat Aegera RS a výkonově by se mohla začít dotahovat na první Megacar s názvem One:1. Ano, slovo Megacar už Koenigsegg jednou použil. Právě u One:1. Kdo jste na tenhle vůz zapomněli, tak vězte, že jméno není náhodné. Jde o poměr výkonu k hmotnosti. Prostě na jednoho koně u One:1 připadá kilo hmotnosti.

Koenigsegg One:1

1 MW - to není výkon elektrárny ale auta!

 

Jenže Koenigsegg vyhlásil i druhou ženevskou premiéru – nový Megacar. Bude se jmenovat Regera a jaké bude mít parametry, to je zatím ve hvězdách. Ale když si vezmeme, že One:1 má 986 kW (1341 koní) a hmotnost 1341 kW, určitě švédský výrobce superrychlých aut nepůjde pod tyto hodnoty. A od 986 je už jen krůček k magické hranici jednoho tisíce kilowatt, tedy jedné megawatty získané z jediného spalovacího motoru.

Koenigsegg Regera preview Foto:

Koenigsegg Regera preview

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama