Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Milované CC nabídne návrat nechtěného šestiválce

Představte si tu situaci – motor VR6 byl stažen z výroby, protože prostě nedokázal splnit limity Euro 6. Teď se ale na autosalonu v Ženevě objevil koncept Volkswagen Sport Coupe Concept GTE, který ho má. Jak tomu máme rozumět?
Vydáno: 05.03.2015
Volkswagen Sport Coupe Concept GTE
Volkswagen Sport Coupe Concept GTE Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen Sport Coupe Concept GTE není nic jiného než koncept před uvedením samotné nové generace tak žádaného modelu Passat CC. Jestli to není pravda, klidně tu napíšeme omluvu všem ve vedení značky VW. Ale myslíme, že těch pár kliků do klávesnice ušetříme. Je to jasné jako facka.

Je to 4,9 metru dlouhý, 1,86 metru široký a 1,4 metru vysoký koncept se splývavou střechou, který nezakrývá příbuznost s Passatem. Tak co jiného to může být? Kufr 480 litrů není sice žádný zázrak, ale místo na nohy je tu opravdu královské. Jen uříznout hlavu a je to paráda.

 

Co nás ale udivilo nejvíce, je to, co pohání jednadvacetipalcová kola. Je to hybridní motor, kde se spojuje elektromotor a šestiválec. Jenže to není TEN šestiválec, co je v Q7. Tohle je TEN šestiválec, který VW stáhla z nabídky (i ze Superba), protože prý nesplňoval Euro 6. Jenže teď je tady. Proč? Protože podvozek je tu koncernový MQB a sem se prostě podélná Audi nevejde. A s hybridem by to VR6 mohl zase jednou zkusit. Zvlášť, když automobilka hlásá, že spotřeba je 2 litry na 100 km. Ale znáte to…

Volkswagen Passat B8

Vše o novém Volkswagenu Passat B8. Velká fotogalerie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama