Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mercedes pro ty opravdu nejbohatší

Konečně Mercedes odhalil nový Pullman. Je o metr delší než standardně prodloužená S-Klasse, uvnitř disponuje vytříbeným vkusem a cenovka na boku hlásí, že si musíte připravit asi 14 000 000 korun.
Vydáno: 19.02.2015
Mercedes-Maybach Pullman - Obrázek 4
Mercedes-Maybach Pullman - Obrázek 4 Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nedávno jsme vám ukazovali, jak soukromá firma Ares protáhla S-Klasse od Mercedesu, což znamenalo dost výrazný náskok před samotnou značkou. Jejich Pullman byl dosud jen fikcí, legendou, sci-fi, prostě čímkoli, jen ne realitou. Ale už je tomu konec. Mercedes-Benz se konečně odhodlal uveřejnit první informace a fotografie svého Pullmanu. A je to pecka, přátelé.

Základ je tradičně třída S v Longu. Ta je ještě k tomu prodloužena o 1053 mm (celkem 6,5 metru). Rozvor se zvětšil na 4418 mm. A v neposlední řadě musíme říct, že je auto i vyšší. Ano, Pullman je o deset centimetrů vyšší než základní třída S. V tomto ohledu bude mít nad Aresem výrazně navrch, protože ten pracuje se standardní střechou.

 

Uvnitř je to nejlepší, co Mercedes má, a ještě něco navíc. Například přepážka mezi řidičem a cestujícími je elektricky posuvná a navíc i elektrochromaticky zatmavovací. Takže se může měnit její průhlednost.

Interiér vzadu může být buď dvoumístný, nebo čtyřmístný. Samozřejmě, že dvě sedadla jsou pak spíš nouzová – umístěná zády ke směru jízdy. Jejich sedák je samozřejmě sklopný, aby v případě neobsazení nepřekážel. A co výbava? Tady stačí asi upozornit, že auto vlastně nepochází z klasického S-Klasse, ale z Mercedes-Maybach. Tedy z nejvyšší třídy pro nejnáročnější klientelu.

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Úžasné interiéry luxusních limuzín

 

A co bude pod kapotou? Samozřejmě to nejlepší. Dvojnásobně přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec s výkonem 390 kW a točivým momentem 830 N.m.

Kdo Mercedes-Maybach Pullman chce, musí si počkat. I když zaplatí cenovku, která začíná na 500 000 euro (asi 14 000 000 Kč), stejně bude muset čekat až do příštího roku, kdy vyjedou první vozy pro zákazníky z bran závodu. Takže tady má Ares navrch. Vše je zakázkové, a když si zaplatíte, můžete ho mít už v létě na dovolenou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama