Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kadjar. Tak divně se jmenuje nové auto od Renaultu

Renault nic nevymýšlí. Co lidé chtějí, to jim dá. Vyzkoušel, že lidé chtějí SUV. Tak jim ho dá. Že mají rádi podivná jména. Tak se jmenuje Kadjar. A že se jim líbí model Captur. Tak ho nafoukl.
Vydáno: 03.02.2015
Renault Kadjar
Renault Kadjar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je až neuvěřitelné, jak jednoduše na to šli u Renaultu. Připravili nové auto, které má patrně nahradit Koleos. A má všechny atributy pro to, aby bylo úspěšné.

1) Jmenuje se Kadjar. Je to pěkně pitomé jméno, ale Qashqai není o nic lepší a je to dlouhodobě nejprodávanější SUV v Evropě. Takže stačí o jménu říct, že v sobě spojuje obdiv k čtyřkolkám s vynikající jízdní agilitou a marketingu bylo učiněno za dost.

2) Vezme se osvědčená technika. Tedy opět z Nissanu Qashqai. Stejný podvozek, patrně stejné motory. Takže se dočkáme přeplňované zážehové dvanáctistovky, naftové patnáctistovky i šestnáctistovky… Některé verze budou s pohonem všech kol, ale předpokládáme, že těžiště nabídky bude ve dvoukolkách.

3) Na to se nasadí karoserie, která se líbí. A líbí se Renault Captur, který je nejprodávanějším vozem ve své třídě. Takže ho jen nafoukli, trochu upravili a je tu Kadjar.

 

Líbí se vám? Má mít na délku 4,42 m, šířku 1,84 m a výšku 1,6 metru při světlé výšce 190 mm. Objem zavazadlového prostoru je 472 litrů. Uvnitř bude vždy klimatizace a od vyšších výbav i třeba parkovací kamera, multimediální systém R-Link 2… A co dál? To nevíme.

Kadjar se totiž představil trochu v předpremiéře. Včera se objevily na internetu první nakopírované fotky, a tak automobilka raději vytáhla auto ven sama. Ale zatím jen na videu a pár fotkách s tím, že podrobné informace přinese až na skutečné premiéře na autosalonu v Ženevě.

Renault Espace 2015

Renault Espace konečně po dvanácti letech umřel

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama