Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Elektromobil s dojezdem 800 km a maximálkou 300 km/h

Když má elektromobil dojezd lehce přes 200 km, je to dnes skoro zázrak. Tohle je auto, které však ujede prý 800 km na jedno natankování a navíc umí jet rychlostí více než sportovní – 300 km/h.
Vydáno: 11.02.2015
Quant F
Quant F Autor: Quant
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ano, jde o vůz Quant. Poznáváte ho dobře. Minulý rok jej na autosalonu v Ženevě představili jako vůz nedaleké budoucnosti, který používá zajímavý systém pohonu. To slovo v úvodním odstavci „natankování“ opravdu není překlep. Jde totiž o to, že auto vlastně přečerpává „živý“ elektrolyt z jedné nádrže do druhé a tím vyvíjí elektrickou energii.

A proč o autě píšeme znova? Protože se rok s rokem sešel a opět je tu Quant, tentokrát s přídomkem F. Je o něco lepší. Podle prvních informací, které by měly být podrobnější opět na autosalonu v Ženevě, by auto mělo zvýšit své systémové napětí z 600 na 735 voltů, což zvedá výkon na 1090 koní. Pro plánovanou sériovou verzi však bud auto vybaveno tlumením, které nabídne jen 400 V. Ale případní zájemci o vůz se nemusí strachovat. Stále bude maximální rychlost začínat trojkou a bude trojciferná. Navíc se dojezd zvýší proti minulému konceptu (600 km) na 800 km.

Quant F Foto:

Quant F

Quant F Foto:

Quant F

Auto, které se ukáže v březnu, také bude mít už sériovější interiér, kde prý zbývá doladit jen poslední detaily – font displeje, airbagy apod. Pak by mělo být auto připravené na crash testy v Evropě i v USA. Nový vůz poznáte nejen podle červeného laku, ale také maličkého křidélka na zádi, které se automaticky vysouvá při rychlosti nad 80 km/h.

Quant e-Sportlimousine Concept

Sci-fi auto Quant je schváleno na evropské silnice!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama