Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Další terénní auto, co si troufne jen do města

Crossoverů, které vyjíždějí jen do města, je čím dál více. Automobilky staví auta, která jsou vysoká, na pohled efektní a bezpečná, vypadají, že by mohla vyrazit do terénu, ale ve skutečnosti se obávají i vyšších obrubníků. Takový bude i Infiniti QX30 Concept.
Vydáno: 03.03.2015
Infiniti QX30 Concept
Infiniti QX30 Concept Autor: Infiniti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A proč by to automobilky nedělaly, když jsou ta auta tak žádaná? Jen reagují na poptávku, která nejdřív vynesla do popředí prodeje klasických SUV, aby je pak ještě víc zcivilizovala na takzvané crossovery. Tedy auta, která nepotřebují 4x4, nepotřebují extra vysoký podvozek. Jen image.

Infiniti QX30 je zatím jen koncept, ale je nám jasné, že tahle značka to nenechá dlouho hnít v tomhle stavu. Malé SUV značka potřebuje jako sůl. A tak mu dáváme rok – maximálně dva. A klidně se vsadíme, že z konceptu bude mít hodně. I ta jednadvacetipalcová kola. I ta zadní světla. Asi to nebudou ty podivné lyžiny na střeše, zrcátka nebo ultraluxusní interiér v modré a hnědé kůži. Ale infotaiment podobný asi bude, protože se na něm pracuje už pěkně dlouho.

A co pohání tenhle koncept? Představte si, že to není žádný elektromotor nebo hybrid. Ano, je to tak, i když je to k nevíře. Jde o zcela obyčejný dvoulitrový benzínový čtyřválec s přeplňováním, který pohání přes sedmistupňovou automatickou převodovku zadní kola.

Bentley EXP 10 Speed 6

Bentley EXP 10 Speed 6: Britská budoucnost dorazila

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama