Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Audi Prologue Avant: Žralok s velkým břichem

Jméno Prologue známe už dlouho. Konkrétně od listopadového autosalonu v Los Angeles. A do Ženevy se chystá ještě odvážnější verze – kombík!
Vydáno: 14.02.2015
Audi Prologue Avant Concept
Audi Prologue Avant Concept Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jestli budou budoucí kombíky od Audi vypadat takhle, tak garantujeme, že manažeři už si sedany nekoupí. Protože takový dravý design, jaký tenhle koncept přiveze, to se jen tak nevidí. Navíc už u kupé šéfdesignér značky uvedl, že Prologue je koncept, který vychází z reálných budoucích verzí modelů A6 a A8. Všimněte si té souslednosti – nejdříve byly připraveny sériové verze a pak se podle nich připravil koncept. A navíc – mluví se o modelu A9, který by měl přijít za rok až dva.

 

A co nám přiveze Prologue Avant? Tak především obří karoserii – 5,1 m dlouhou, 1,95 m širokou a 1,39 m vysokou. Stojí na gigantických dvaadvacetipalcových pneumatikách. Tak velká kola by 1.4 TSI nerozhýbal. Takže pod kapotou bude čtyřlitrový vidlicový osmiválec s dvojicí turbodmychadel s výkonem 445 kW a točivým momentem 750 N.m. Agregát bude mít i systém rekuperace brzdné energie, takže by se měly snižovat emise a spotřeba. U kupé to bylo až na hodnoty 199 g/km a 8,6 l na 100 km benzínu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama