Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Aston Martin DBX: Co to je?

Pro nás je taková hádanka, kam zařadit koncept Aston Martin DBX. Je to klasické GT, které ale stojí na zvýšeném podvozku. Je to tedy crossover. Jenže zařadit ho mezi ně, tak by mohl třeba být Renault Captur dost uražený. Co to tedy je?
Vydáno: 07.03.2015
Aston Martin DBX
Aston Martin DBX Autor: Aston Martin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to kategorie DBX. Přesně to zaznělo z míst nejvyšších značky Aston Matin. Je to prostě něco, co si postavilo vlastní kategorii. I když – možná bychom našli podobnost – co takhle sedan Volvo S60 Cross Country, který jsme vám představovali nedávno? Možná to není náhoda a skutečně stojíme u zrodu nového segmentu.

DBX je každopádně plná zajímavých technologických specifik. Tak například na rozdíl od všech současných Aston Martinů tady nečekejte žádný dvanáctiválec. Ani desetiválec. A už vůbec ne něco menšího. Je to totiž plně elektrické auto, které má elektromotory v kolech. Energii jim dodává Li-S (ano, čtete dobře – Lithium-Sulphur) akumulátory. Samozřejmostí je vysoce výkonný regenerátor kinetické energie KERS, kompletní osvětlení pomocí LED a když už jsme u té elektriky, tak i řízení je drive-by-wire, tedy bez mechanické vazby. Zajímavá je i absence zrcátek, která nahrazují kamerky nebo přístrojové desky. Tu zase nahrazuje head-up displej.

 

A i když koncept není určitě ještě připraven pro výrobu, představitelé značky nenápadně na všechny strany hlasitě šeptali, že až přijde ten správný čas, vstoupí do kategorie DBX.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama