Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Takhle budou vypadat další SUV od Volkswagenu

Představujeme vám koncept Volkswagen T-Roc. Firma jej uvedla na ženevském autosalonu a netajila se tím, že tímto směrem se ubírají její myšlenky v oblasti designu nových SUV.
Vydáno: 06.03.2014
Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

T-Roc by měl dokonce být na trhu do tří let. Tedy samozřejmě v trochu upravené verzi. Ale i tak je určitě na co se těšit.

Kdybychom měli vypíchnout jednu věc z auta, je to jeho velikost. Je totiž příslibem toho, že Volkswagen nechá rozrůst řady SUV směrem dolů. Ano, k Volkswagenu Touareg, Tiguan a Taigun (který se teprve představí), pravděpodobně přibude ještě další. Vždyť T-Roc má o dvacet pět centimetrů méně než Tiguan a je o dvacet centimetrů nižší. Takže se může směle porovnávat s městskými SUV, jako je Opel Mokka.

Vůz stojí na firemní multiplatformě MQB, tedy na stejném podvozku, jaký má i Škoda Octavia. Pohonnou jednotkou je také novinka, která byla v rámci autosalonu představena – čtyřválec ke Golfu GTD, tedy diesel s výkonem 135 kW a 380 N.m. Ten má zvládnout pomocí převodovky DSG vystřelit auto na stovku za pouhých 6,9 sekundy. Přitom jde o auto s pohonem všech kol. Má tři režimy – asfalt, terén a sníh. Poslední dva jmenované pak mají stálý přenos síly na nápravy v poměru 50:50.

Koncept má mnoho zajímavých prvků, jako jsou sundavací střešní panely, které se mohou složit do kufru auta. Také nás překvapily kamery, které sledují okolí auta. Mají napomoci třeba při zdolávání těžkého terénu nebo při parkování. Samozřejmě, že tohle auto musí umět řídit úplně každý, takže má jak asistenty pro sjezd z kopců, tak i na rozjezd do kopce.

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama