Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První z kolínských trojčat: Peugeot 108

Představujeme první z trojčat, která vznikají v Kolíně. Předlouhé čekání se vyplatilo.
Vydáno: 18.02.2014
Peugeot 108 - hlavní
Peugeot 108 - hlavní
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to devět let, co se začal vyrábět Peugeot 107 v českém Kolíně. A to je na auto v dnešní době už pěkná řádka let. Také prodeje šly radikálně dolů. Ale čekání je u konce. Značka představila nástupce. Podle tradice je o číslo větší.

Mluvíme spíš o čísle označení – 108. Rozměrově to tak podstatné není. Nový model totiž zůstává opravdu miniaturní. Na délku má 3,47 m a je jen o 3 cm delší než dosavadní vůz. Asi vás bude zajímat, že auto má kufr o velikosti 196 litrů a pokud si objednáte náhradní kolo, tak jen 180 l.

Podívejte se, jak vypadá Citroën C1 a Toyota Aygo a pak dole hlasujte, které z nich je nejhezčí.

Anketa

Které ze tří kolínských automobilových trojčat je podle vás nejhezčí?

Zájemci si budou moci vybrat ze dvou motorů, ale s různými technikami. Litrový agregát bude mít 50 kW, ale nabízet se bude s manuální převodovkou, robotizovanou verzí nebo v ekologickém provedení e-VTi se Stop-Start systémem. Pro zájemce o rychlejší svezení bude dvanáctistovka se 60 kW a manuálem.

Peugeot bude vsázet především na design auta a jeho možnosti modifikace. Karoserie bude mít velké množství barev na výběr, verze s dvoubarevným lakováním, mnohé doplňky, nálepky apod. Také se nově objeví verze kabriolet, která bude mít posuvnou plátěnou střechu přes pevné boční sloupky. Takže následuje úspěšný koncept Fiatu 500C. Zajímavé je, že výbava vozu bude bohatší a rozmanitější. Zákazníci si budou moci objednat třeba dotykovou obrazovku multimediálního systému nebo dokonce kožené čalounění sedaček.

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama