Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejrychlejší předokolka všech dob – Seat Leon Cupra

Těšte se. Už tento víkend vám ukážeme nejrychlejší předokolku v Autosalonu. Protáhli jsme jí sami po okruhu.
Vydáno: 05.03.2014
Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jmenuje se Seat Leon Cupra a jak jméno napovídá, je to nejrychlejší auto této modelové řady. Cupra je prostě vyhrazeno právě pro něj. Jenže tahle Cupra má ještě něco navíc. Testovali to na severní smyčce Nürburgringu. Už před nějakou dobou. Chtěli pokořit rekordní čas jiné předkololky – renaultu Mégane RS Trophy. Ten si dal okruh za 8:07.97. A to je čas opravdu fantastický. Kdo zná kopcovitou a zalesněnou Nordschleife, ten musí smeknout. Pro předokolky je o obzvlášť obtížný terén.

A Seat to risknul a… Mlčel. I když test proběhl už před docela dlouhou dobou, nechávali si to pro sebe. A vyšli s tím až na tiskové konferenci u příležitosti ženevského autosalonu. Takže Seat Leon Cupra dokázal zajet jedno kolo za 7:58.4!

A přitom nešlo o žádný speciál. Jde o standardní produkční auto s výkonem 206 kW (280 koní), které mělo nasazeny sportovní pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2.

Video je sice pěkně hrané, ale realitě asi odpovídat dost může. Ostatně se o tom můžete přesvědčit už v sobotu, kdy v dalším dílu Autosalonu uvidíte Františka Fialu, jak tohoto civilního rekordmana sám prohání po okruhu Castelloli.

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama