Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mazda Hazumi: Pořádně naštvaný prcek

Vypadá, že ho celý svět pořádně štve. Nebo že by si chtěl dát někde na trati Porsche 911 k obědu. A přitom je to nejmenší auto Mazdy. Jmenuje se Hazumi.
Vydáno: 04.03.2014
Mazda Hazumi
Mazda Hazumi Autor: Mazda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to prcek. Je 4070 mm dlouhý, 1730 milimetrů široký a 1450 milimetrů vysoký. Takže nic moc. Svojí velikostí ukazuje, že takhle nějak by mohla vypadat nová Mazda 2. Vzhledem ale vypadá, že by své větší bratříčky, jako je třeba Mazda 6, nejraději zakopal do země a hrob neoznačil. Pořádně naštvaná vizáž auta ale vypadá přesto dobře. Není to nuda. Je to dynamicky pojatá „šestka“ v malém podání.

Hodně se nám líbí také interiér. Čtyři samostatná sedadla jsou od sebe oddělena velkým tunelem. Na horizontální přístrojové desce je pak nasazen velký displej centrálního informačního a ovládacího systému.

Auto má pod kapotou očekávaný čtyřválec 1.5 Skyactiv-D. I tady Mazda jde sympaticky proti proudu zmenšování objemu motorů, které nabízí třeba Renault nebo koncern Volkswagen. Mazda všem ukazuje, že není zapotřebí se hnát po malých objemech a jejich divokých vysokootáčkových turbech. Že motor může mít i větší objem a přitom malou spotřebu. Třeba tenhle motor má produkovat 90 gramů CO2, což odpovídá spotřebě asi 3,9 l na 100 km. Bravo!

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama