Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

I Octavia může jezdit na zemní plyn

Nedávno jsme vám psali, že se na ženevském autosalonu objeví Volkswagen Golf, který bude pohánět zemní plyn (CNG). O tom, že Škoda bude mít takové auto, víme už několik týdnů déle. Ale neznali jsme zatím technické detaily.
Vydáno: 17.02.2014
Škoda Octavia G-Tec
Škoda Octavia G-Tec Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teď už je známe. Dva dny po prvních informacích o Volkswagenu Golf se objevily informace i o Škodě Octavia. A jaké je to překvapení – technické detaily jsou shodné s golfem!

Pojďme si je však shrnout. Základem je zážehový čtyřválec s přeplňováním 1.4 TSI o výkonu 81 kW. Ten je upravený pro spalování benzínu i zemního plynu. G-Tec, jak se tenhle paket jmenuje, ale má navíc v základu prvky, jako je systém start-stop a rekuperace brzdné energie. Splňuje tak emisní normy EU 6. Spotřeba CNG činí 5,4 m3 (3,5 kg) zemního plynu na 100 kilometrů, což odpovídá emisím CO2 97 g/km. Na jedno natankování CNG dojede auto až do vzdálenosti 410 km, na plnou nádrž benzínu pak 920 km. Dohromady to tak dá 1330 km.

Vůz dorazí na český trh v červnu. Liftback bude stát 433 900 Kč, kombi pak 466 900 Kč v základní verzi Active.

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama