Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Elektrický a drahý golfík

Chcete Volkswagen Golf? Chcete ekologický Golf? Tak co kdybyste přemýšleli o elektromobilu? Ten jde do prodeje. Bohužel za cenu, která není „Volks-“.
Vydáno: 07.02.2014
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen má na trhu už elektrický e-up! Větší polo ještě elektrické není, zato Volkswagen Golf bude – a to v nejbližší době. Loni na jaře značka tohle auto představila a teď se objevují německé ceníky. Bohužel s nepříjemným překvapením pro všechny zájemce. Cena totiž startuje na 34 900 eurech, což je v přepočtu asi 956 000 korun. A to je dost.

Co za tyhle peníze dostanou zákazníci za auto? Především by to měl být Golf se vším všudy. Tedy žádné ústupky, žádné změny. Jen pod kapotou se nebudou roztáčet turbodmychadla, ale elektromotor. Výkon bude 85 kW. Točivý moment 270 N.m. Zrychlení na stovku zvládne auto za 10,4 sekundy. To nejdůležitější je však dojezd. Ten je vcelku standardní – 130 až 190 km, podle stylu jízdy. Ze zkušeností s jinými elektromobily víme, že dosáhnout vyšší hranice bude téměř nemožné, té nižší vice než pravděpodobné. Když auto bude zcela „vyšťaveno“, nabije se za pět hodin. Rychlonabíječka pak tuhle dobu zkrátí na 45 minut, ale opět je tu tradiční problém – rychlonabíjení = ne zcela plná baterka.

Volkswagen Golf bude soupeřit na trhu už s vícero vozy. Tak především je už dávno na trhu Nissan Leaf, který je však o téměř 200 000 levnější, i když má menší výkon. Jenže spíš zaujme to, že BMW v současné době uvádí na evropské trhy svůj elektromobil i8. Ten je v Německu o 50 euro dražší a má 150 kW a 250 N.m. Dojezd 150 km je velmi podobný. Ale porovnejte – jste dobře situovaný Němec a chcete mít doma BMW nebo Volkswagen, když je cena vlastně stejná? A navíc – BMW nabízí za příplatek 3950 euro range extender, tedy malý spalovací motůrek, který je umístěný pod podlahou kufru. Ten dokáže pohánět auto na benzín dalších 300 km. Dojezd se tak prodlouží asi dvojnásobně.

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama