Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Audi A3 g-tron: jízda na dotovaný metan

Audi překvapivě pouští do výroby vůz, který nikdo neočekával – Audi A3 g-tron. Jde o auto tankující benzín, zemní plyn a… metan!
Vydáno: 21.02.2014
Audi A3 g-tron
Audi A3 g-tron Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednou z nejpřekvapivějších zpráv, které předchází ženevský autosalon, je jednoznačně uvedení g-tronu do výroby. Audi A3 spalující benzín v motoru 1.4 TFSI (81 kW) a když si řidič usmyslí, tak tam pustit zemní plyn, to není nic nového. To bude mít i Škoda Octavia od května. Ale tady je navíc ještě možnost spalovat syntetický metan. Ten není zrovna tradičním palivem u aut. Ale je vyráběný jako sekundární produkt v dolnosaském Werlte. Tak se prostě navýšila výroba. Ta je velmi, ale velmi ekologická, protože veškerá energie na jeho výrobu je z obnovitelných zdrojů.

Takže když prý přepočteme uhlíkovou stopu výroby tohoto paliva, prý je jí tolik, jako jízda vozu A3 pouze na benzín. Jenže spotřeba plynu je prý 3,2 až 3,3 kg na 100 km. A navíc má provoz na e-gas stát 3,5 eura na 100 km a bude nabízen na 650 čerpacích stanicích v Německu. Zákazníci dostanou speciální kartu e-gas card, která má tu vlastnost, že až do výše 14,95 euro za měsíc budou tankovat za výrobní cenu metanu. Tomu se říká podpora rozjezdu!

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama