Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

1 MW - to není výkon elektrárny ale auta!

Představujeme auto, které má neskutečné parametry. Výkon motoru překračuje 1000 kW a jeden kilogram hmotnosti vozu táhne jeden kůň. Neuvěřitelné!
Vydáno: 03.03.2014
Koenigsegg One:1
Koenigsegg One:1 Autor: Koenigsegg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bugatti Veyron se proti supersportu Koenigseggu One:1 bue stydět. Tohle auto by mu mělo podle všech papírových předpokladů roztrhat papíry o rychlostním rekordu, poplivat ho, zesměšnit… Švédský výrobce k tomu nasadil všechny zbraně.

One:1 je velmi jednoduchý a velmi výstižný název. Jde o pěkné zobrazení poměru hmotnosti a výkonu v koních. Jedna ku jedné je neuvěřitelný počin. Auto má 1400 kg, výkon 1400 koní, tedy 1044 kW. Ano, skutečně. Výkon dvojnásobně přeplňovaného osmiválce o objemu 5,0 l je přes jeden megawatt.

zatím nepotvrzené jsou informace o rychlosti a zrychlení. Jestli budou pravdivé, pak Bugatti zavře krám a zbylé vozy Veyron bude vyprodávat Horst Fuchs v teleshoppingu. Koenigsegg One:1 bude prý pádit rychlostí až 45O km/h a zrychlí za dvacet sekund nikoli na stovku, ba dokonce ani na dvoustovku a proti očekávání ani na třístovku. Za tuhle dobu má jet už 400 km/h!

Auto se mění jak Transformer. V závislosti na rychlosti vozu se upravuje charakteristika pružení tlumičů, snižuje se podvozek a nastavuje se i zadní přítlačné křídlo. Při rychlosti 260 km/h proudící vzduch tlačí vůz k zemi silou 6100 N! I díky tomu dokáže auto v zatáčkách vykázat stabilní přetížení 2G.

Článek je zařazen v: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama