Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pyramidální Citroën

Pařížský autosalon se blíží mílovými kroky a automobilky odhalují své novinky ve velkém. Citroën například ukázal hodně funky koncept DS Divine.
Vydáno: 08.09.2014
Citroën DS Divine - Obrázek 5
Citroën DS Divine - Obrázek 5 Autor: Citroën
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pamatujete si na pyramidky, které si drsňáci v osmdesátkých letech přidělávali na svoje džísky a křiváky? Samozřejmě musely být doplněné sponkami ze sedadel čalounění autobusů a správnou nášivkou pořádně vodvázaný kapely. Tak DS Divine má těch pyramidek taky plný kabát.

Ale musí se mu nechat, že tomuhle francouzskému elegantnímu golfíku (ano, rozměrově by k němu pěkně seděl) to opravdu sluší. Pyramidky z něj dělají luxusní zboží. Vypadá, jak vybroušený z kusu skla. Možná spíš než o ty pyramidky bychom se měli zajímat o Swarovského křišťály, ale ty jsou dražší a my vyrostli na pyramidkách.

DS Divine vypadá skvěle a můžeme číct, že by neudělal ani ostudu na silnici. Naštěstí mu nedali do vínku nějaký ten podivínský koncept pohonu, jako jsou elektromotory ve všech kolech. Tady je pořádná přeplňovaná šestnáctistovka z Peugeotu RCZ R. Výkon 270 koní přenáší automatická převodovka na zadní kola. Proč automat? Asi aby splnil Euro 6. S manuálem by z něj létaly brikety, takže musí automat všechno žehlit.

Interiér by měl mít hned tři různé verze – „Male“ s kůží a karbonem pro muže, „Parisienne Chic“ s kůží a saténem pro ženy a „Fatale Punk“ s látkou posázenou křišťály Swarovski. Takže asi máme pravdu všichni – Punk is not dead a Swarovski to ví.

Víc vám o autě zatím neřekneme. To nám prozradí až těsně před autosalonem. My si jdeme pustit Známku punku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama