Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Novinky z Detroitu: Největší pecka je Ford GT

Na autosalonu v Detroitu se sešlo mnoho zajímavých vozů. Ale jednoznačně největší ohlas měl Ford GT – sporťák první třídy.
Vydáno: 13.01.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ford se oprostil od retrodesignu a vyslal do světa zprávu, že nehodlá dál podporovat gigantické motory. Proč? Protože i na něj dopadne brzdy ruka emisních limitů. Takže tenhle sporťák má jen šestiválec pod kapotou. Ale kdo se teď chytl za hlavu a naříká, tak ho musíme uklidnit – dvě turba tenhle V6 EcoBoost motor nadopují dostatečně. Víc než dostatečně. Výkon má být někde u hodnoty 447 kW!

Plně karbonová karoserie má ohromné prahy a uvnitř to vypadá, že místa moc není. Ale ty dvě osoby se sem v pohodě směstnají a budou si moct vychutnávat jízdu autem, které nenechá nikoho z okolí na pochybách, že ohromné výfuky uprostřed zadního panelu jsou to nejčastější, co z vozu uvidí.

 

Síla se z motoru dostává na zadní kola pomocí dvouspojkové sedmistupňové automatické převodovky. Na kolech jsou instalovány speciální pneumatiky Michelin Pilot Super Sport Cup 2.

Interiér je plně funkční, i když je tohle GT zatím jen konceptem. Výroba totiž začne v roce 2016. Při pohledu dovnitř tak objevíme třeba tradiční infotaiment SYNC 3. Největší zajímavostí je ale volant, který se inspiroval F1. Je na něm hromada ovladačů, které kompletně štelují vůz podle okamžitých potřeb řidiče.

Volkswagen Cross Coupé GTE - hlavní

Novinky z Detroitu: Doba SUV u Volkswagenu

Chevrolet Volt II

Novinky z Detroitu: Chevrolet Volt v novém

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama