Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejpodivnější motorka

Dnes vám představíme motorku, která už na první pohled nemá s tím, co dnes známe pod pojmem motorka, nic společného. Jmenuje se Bienville Legacy.
Vydáno: 11.11.2014
Bienville Legacy - Obrázek 2
Bienville Legacy - Obrázek 2 Autor: Bienville
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Motorka to je. Je to jednostopé vozidlo s motorem uprostřed, dvojicí kol, s řídítky a jedním sedlem. Jenže ta technika je tak podivná, stejně jako design. Za konstrukcí stojí JT Nesbitt, bývalý člen Confederate a American Design and Master-Craft Initiative (ADMCi). Dva roky práce, vývoje, plánování, předělávání a úprav. A výsledek…

Obě kola jsou uložena na velmi podobných kyvných vidlicích. Jsou sice trochu jinak uložena, ale jsou to prakticky totožné kusy. Obě ramena jsou vyrobena z uhlíkového kompozitu. O pružení se pak stará jedna společná (!) listová pružina z téhož materiálu, která pod sedlem a nad nádrží prochází celým strojem. Každé kolo pak má alespoň vlastní tlumič. Do nádrže se leje benzín z pravé strany těsně před koženým sedadlem, které udělá firma na zakázku podle pozadí majitele.

 

Jako motor je použit vidlicový čtyřválec Motus o objemu 1600 ccm, který zvládá výkon 185 koní. Není to moc, jenže s kompresorem to povyskočí hned na 300.

Cena motocyklu není známá. Ale věřte, že na motocykl s váhou 181 kg většina z nás asi mít nebude.

Motorka 2x2 Taurus

Motorka z Ruska projede všechno!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama