Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejlevnější auto světa jako závodní speciál

Indický vůz Tata Nano asi znáte. Honosí se titulem nejlevnější auto světa. Co koho vedlo k tomu, aby z tohoto auta udělal sportovní speciál? Asi to byl prostě úlet.
Vydáno: 17.12.2014
Super Tata
Super Tata Autor: Autoblog
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vlastně si to dokážeme představit. Parta lidí se sejde někde u piva a přemýšlí, čím se na příštích pár týdnů zabaví. Peněz není nazbyt a chce to něco… prostě něco, co bude vidět. Udělat ze starého Hindustanu dragster? To tu už bylo. A co takhle z Tata Nano závoďák! Super. Tak ještě jedno pivko a pak hurá do práce.

Tak asi to nějak bylo. Jenže z nejlevnějšího auta světa nakonec moc nezbylo. Jen kus karoserie. Jinak je prostorový rám nový, zavěšení, sedadla Recaro a také motor. Původně je totiž v autě dvouválec o objemu 624 ccm s výkonem 38 koní a točivým momentem chabých 51 N.m. Teď je tam čtyřválec o objemu 1,3 litru s výkonem 230 koní. To je posun. Vzhledem k tomu, s jak malou hmotností se musí prát, není s podivem, že je maximálka jen 190 km/h. Tohle auto musí už ve 130 km/h letět.

Super Tata
Super Tata
Autoblog

 

Brzdy AP Racing se tak asi moc nezahřejí, ale zato pneumatiky MRF ZLO budou muset před každou jízdou natírat lepidlem.

Indický Autoblog bohužel neřekl, jaké je zrychlení vozu ani na kolik si ho v JA Motorsport cení. To původní stojí v přepočtu 50 000 Kč.

Super Tata
Super Tata
Autoblog
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama