Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kolo, které předjede i Ferrari

Může být kolo rychlejší než Ferrari? Mnohem rychlejší než Ferrari? Třeba tak rychlé, že zatímco brzdí, Ferrari teprve začíná zrychlovat? Ano. Jen se podívejte.
Vydáno: 12.11.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na okruhu Paula Ricarda ve Francii proběhl test velmi podivného stroje. Na startu stálo Ferrari F430 Scuderia. Ale to nemyslíme. Jde o to vedle něj. Je to kolo. Nejrychlejší kolo na světě. Kolo, které dokáže během 4,8 sekund zrychlit z 0 na 333 km/h! A to na pouhých 250 metrech.

Jak je to možné? Arnold Neracher z Exotic Thermo Engineering postavil kolo, které je vzadu vybaveno třemi malými raketovými motory na peroxid vodíku. Jejich celkový tah je 4500 kN. Nic vám to neříká? Tak si uvědomte, že německá raketa V-2 měla tah 270 kN.

Monoskútr

Čínský sněžný monoskútr

 

Takže je jasné, že jakýsi „závod“ mezi tímhle kolem řízeným Francoisem Gissy a Ferrari, měl hned od začátku jasného vítěze. Vždyť Ferrari jede za 3,6 sekundy „jen“ stovkou a dvoustovku dá za dlouhatánských 11,6 sekund. A ani v maximální rychlosti nemůže soupeřit – je ještě o 13 km/h nižší, než dosažená rychlost kola. Francois Gissy prohlásil, že tohle kolo po úpravách má na to, aby jelo i přes 400 km/h.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama