Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Čínský sněžný monoskútr

Čínská univerzita si nechala patentovat stroj, který tak nějak nedokážeme dost dobře popsat. Je to sněžný skútr, ale v jedné stopě. Monoskútr?
Vydáno: 12.09.2014
Monoskútr
Monoskútr Autor: Oficiální zdroj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Studenti na čínské univerzitě v Changanu vytvořili návrh jakéhosi motocyklu na jednom pásu. Vpředu je klasická vidlice, která ovšem nedrží jedno kolo, ale systém kladkových kol pro pás. Pod motorkou je dvojice malých koleček pro stabilní uchycení a vzadu je pak klasická kyvná vidlice.

Vypadá to skvěle. Vynikající nápad. Vždyť takováhle motorka na trhu chyběla. Jak skvělé by to mohlo být, řádit ve sněhu na něčem takovém. Žádný sněžný skútr by se tomu nevyrovnal.

Jenže to by se nesmělo zatáčet. Nějak jsme nepochopili, jak by se tohle dalo řídit. V přímém směru je to super. K otočení by ale měla sloužit řídítka. Jenže jak, když jsou zablokována jedním velkým pásem. Třeba si myslí, že motorka se řídí naklápěním.

No, dobrý pokus. Ale ještě to chce vychytat mouchy. Patentová ochrana v tomto případě ale byla asi trochu předčasná.

 

Motorkář superman

Ruský motorkář – Superman

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama