Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Auto na laserový pohon

Položte se na břicho do auta, hlavou dopředu. Nastartujte všechny systémy, jako je řízení všech kol, aktivní aerodynamika, vytváření podtlaku pod vozem nebo výkonný laser namířený na váš zadek a vyrazte na okruh Gran Turismo 6.
Vydáno: 19.12.2014
Chevrolet Chaparral 2X
Chevrolet Chaparral 2X Autor: Chevrolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chevrolet v minulosti postavil několik zajímavých vozů, které přinesly několik zajímavých technologií do motosportu. Třeba takové umělé vytváření podtlaku pod vozem odsáváním vzduchu. Tyhle technologie byly sice zajímavé, ale hned byly také zakázané.

Ale co se nemůže ve skutečnosti, to se může na okruhu v Gran Turismo 6. A právě sem umístili vizionáři z Chevroletu auto se jménem Chaparral 2X. Jde o auto, které je kompletně inovátorské. Už jen tím, že řidič ve voze nesedí, ale leží na břiše, hlavou napřed a ruce a nohy má roztažené. Zajímavá poloha. Vzadu mezi roztaženými nohami je motor. Jde o propulsní laserový systém. Jak to funguje, nám třeba vysvětlí někdo z vás. My ze sebe nebudeme dělat chytráky, protože to prost nevíme. Má to být něco o tom, že vzadu za motorem je laser namířený na motor s rozevíracími klapkami (argo také na zadek řidiče), který na klapky pálí svůj energetický svazek. Vytváří se jakési pulsní vlny, které se mění na... elektřinu?

 

Každopádě má auto pohon všech kol, natáčení všech kol, aktivní aerodynamiku nebo již výše zmiňované odsávání vzduchu zpod vozu.

Podle konstruktérů by vůz měl mít výkon 671 kW, což by mělo stačit na 384 km/h a zrychlení na stovku za 1,5 sekundy. Kdo si nechce updatnout Gran Turismo 6 nebo ho dokonce nemá, ten se může vypravit do Los Angeles na CES, kde je vůz vystaven v modelu s měřítkem 1:1.

Chevrolet Chaparral 2X
Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Concept - Obrázek 5

Speciální superkáry pro Gran Turismo 6

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama