Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy

Se mnou nenabouráš!

Je úplně jedno, jak dobří jste řidiči, každé dvě minuty uděláte za volantem chybu a každé dvě hodiny se dostanete do kritické situace. Při sportovní jízdě si to vynásobte dvěma. Když se chci vyblbnout s autem, co dá stovku za pět sekund, aspoň si vyberu to maximálně bezpečné, jako je nové Audi A6.
Aktualizováno: 28.03.2019
Audi A6 Avant 50 TDI
Audi A6 Avant 50 TDI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teorie havárie – Audi A6 Avant 50 TDI

Na začátek pár suchopárných faktů z požadavků na motorová vozidla. Zda hned nabourám, nebo pojedu hladce, rychle až do cíle, záleží na třech faktorech: Kvalitě řidiče a jeho momentální duševní a fyzické kondici, okolí (adheze a kvalita vozovky, počasí) a vozidle samotném (ovladatelnost, citlivost na boční vítr, viditelnost, ergonomie nebo výkon světlometů).

NUDA! - Hlásí můj dnešní sparingpartner, Kristýna, majitelka upraveného BMW 325i Kupé (E30). OK, pro jízdu jsou podle stejných skript určující výkon, akcelerace, decelerace a poruchovost. Mám najeto 5600 km, (téměř) 300 koní, stovka pod šest sekund a druhá největší kola, co jdou na A6 namontovat, zajistí zpomalení jak hrom!

    

Honička nebude – Audi A6 Avant 50 TDI

Mercedes , BMW (M550d) i Jaguar nejvýkonnější naftovou Audi porazí co do maximálního výkonu. 50 TDI na mě v Q8 působila nemastně, v A6 je však akurátní. Nenutí vás závodit, což beru jako plusový bezpečnostní faktor. Vždycky má dost síly na předjíždění, na uvezení 670 kg nákladu, na dvoutunový přívěs. Spotřeba se dá udržet do deseti litrů.

Kolik kW jí chybí na konkurenci, o tolik víc jim to nandává v disciplíně sice subjektivní, ale nejdůležitější. Tušíte správně, půjde o vzduchový podvozek!

Verdikt Autosalonu - Audi A6 Avant 50 TDI

2% dolů za nižší výkon a dynamiku oproti srovnatelné konkurenci. 2% odečítám za menší nádrž (chtělo by to 80 l) a nereálnou udávanou spotřebu (byť ta reálná je na danou kategorii OK). 5% dolů za ergonomické přešlapy a vysokou cenu test. modelu vč. příplatků (2.731.400,- Kč) a -1% za menší kufr.

A jak to dopadlo s výzvou? Prohrál sem. Kristýna zůstane u svých BMW. Audi A6 Avant 50 TDI jí ale bavilo. A i když jsme jezdili chvílemi v rámci testování hodně na krev, ani jednou za celý natáčecí den jsme neměli krizovku. Úvodní statistika tak asi neplatí pro všechna auta a řidiče.

Autor testu: expert Daniel Dítě

Autosalon.TV: Audi A6 Avant
Autosalon.TV: Audi A6 Avant
Článek je zařazen v: expertdanito , audia6avant , kombi , Audi , audicz , Cars , autosalontvprima , dieselpower , challenge , review , ceskaholka , fashion , autosalonstory2 , 4x4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama