Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy

Obojživelník VW Golf GTI

Titulek by mohl napovídat, že testovaný Golf GTI umí jezdit po suchu i po vodě. Není tomu tak, ale stejně je to obojživelník – umí se totiž pohybovat ve dvou pocitových živlech. Buď jako běžný rodinný vůz, nebo jako ostrý ďábel vhodný téměř na závodní okruh.
Vydáno: 06.09.2017
Obojživelník VW Golf GTI
Obojživelník VW Golf GTI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Designové detaily

Na první pohled ani nepoznáte, že se jedná o něco mimořádného. GTéčko rozpoznáme oproti ostatním golfům vizuálně pouze v detailech, jako jsou legendární červený pruh na masce chladiče, aerodynamické prvky na mlhových světlometech, červené brzdiče, vzadu mini křídlo a hlavně nepřehlédnutelné chromované koncovky výfukové soustavy. Komu by to stejně nestačilo, tak mu napoví znak GTI na blatníku, a abych nezapomněl, totální osazení ledkami.

Je to hlavně o výkonu a podvozku

Pod kapotou se tísní 230 hodně nedočkavých koní. Není divu, že stovku tam po sešlápnutí pedálu až na podlahu máte za pouhých 6,4 sekundy. Maximálka – 250 km/h!

Těmto výkonům velmi napomáhá šestistupňová mechanická převodovka, kdy jednotlivé kvalty na sebe nádherně navazují. Sázím to tam jak brambory do řádků a zpívám nadšením. A nějak zapomínám, že se blíží zatáčka. Ovšem žádný problém, špičkově vyladěný podvozek s adaptivní regulací a elektronickou uzávěrkou diferenciálu vás z většiny problémů vytáhne a auto projede zatáčku jako po kolejích.

Je to návykové. A tak se stále a stále vrháte do zatáček. Až teprve když vás v některé překvapí štěrk nebo voda zjistíte, že elektronika není všemocná, a tak saháte po poslední záchraně, tedy páce ruční brzdy. Ale ouha, moderní doba, klasické mechanické ovládání zavrhla a je tady pouze elektronická brzda. Takže, pozor i špičkový podvozek musí akceptovat fyzikální zákony.

VW Golf GTI
VW Golf GTI

Jízda s rodinou

Rodinní příslušníci nejsou většinou nadšeni vaší hrou na závodníky a preferují pohodlný přesun z bodu A do bodu B. Proč ne. Na displeji navolíte komfortní režim a rodina si lebedí, že auto nedrncá, jede tiše, a to se bude hlavně mamce líbit, klidně dosáhnete udané hodnoty 6,4 l/100 km. Ekologicky pošahané dítě vás navíc pochválí, že produkujete pouze 148 g COna jeden km. Výhodou také je, že můžete tankovat běžný 95 oktanový benzín.

Hodnocení:

Super pocity z jízdy zaručuje také skvělý, do ruky akorát padnoucí volant a promyšleně tvarovaná sedadla.

Moc oceňuji pružný motor s pěkným zvukem jak ve sportovním, tak komfortním režimu.

Nadšen jsem z podvozku a brzd.

Displeje v interiéru jsou nádherné a čitelnost mají skvělou.

Autor textu: Expert František

Článek je zařazen v: VW , Golf GTI , obojzivelnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama