Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy

Můj víkend s Polem aneb Rande naslepo!

Vydáno: 14.07.2014
Na výletě
Na výletě Autor: www.porsche-brno.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když jsem si přebírala nové Volkswagen Polo, byla jsem značně skeptická. Auto jsem si půjčovala v autosalonu Porsche Brno, kde mi dali tu velkou důvěru, abych ho pro vás vyzkoušela. Pro vás, kohokoli, kdo zvažuje koupi auta pro jakýkoli účel. Pokud čekáte standardní popis s technickými údaji – nečekejte. Ty najdete na webových stránkách www.porsche-brno.cz.

Asi bych měla napsat, že když jsme my sami – myslím naše čtyřčlenná rodina – pořizovali auto, automaticky jsme zavrhli všechna malá vozidla. Máme velký kočárek. Mám velkého muže a dvě děti. Jednu tříletou hyperaktivní holčičku a ročního svéhlavého chlapečka. Prostě jsme si říkali, že potřebujeme velké auto. V úvahu přicházel jedině kombík se spoustou místa – samozřejmě na úkor spotřeby a mého parkování.

Testovala jsem Volkswagen Polo 1,2TSI Comfortline
Testovala jsem Volkswagen Polo 1,2TSI Comfortline
www.porsche-brno.cz

Ale abych se vrátila k Polu. Testovala jsem Volkswagen Polo 1,2TSI Comfortline. Nečekejte, že vám budu vysvětlovat, co to znamená. Manžel byl nadšený z těch tří písmen TSI, v autosalonu mi řekli, že se s tímto motorem dá hrát. V hlavě mi běželo, že tím asi myslí, že to dobře jede, a říkala jsem si, že to opravdu nevyužiju. Kdo má děti, chápe proč – o rychlé jízdě nemůže být řeč. My, co máme děti, máme dvacet rukou, oči i na zádech, a jediné, co řešíme, je, aby dětem nikam nic nepadalo. Když už něco spadne, abychom na to dosáhli, aniž bychom ohrozili sebe a ostatní účastníky silničního provozu. A dojeli z bodu A do bodu B se zachovaným sluchem a v celku.

Mohla bych vyjmenovat celou výbavu auta, ale k tomu se dostanu v dalších dílech. Moje auto, kterým jezdím, má plnou výbavu, a i u Pola se můžete rozhodnout, co by se vám líbilo. Na co nejsem zvyklá, je funkce start/stop. Když mi o ní v autosalonu řekli, vyděšeně jsem si ji nechala vysvětlit. Po lopatě ji vysvětlím i vám.

Když přijedete třeba na křižovatku a rozsvítí se červená, zastavíte a automaticky vyřadíte. Funkce start/stop vypne motor, když se rozsvítí zelená, sešlápnete spojku, abyste zařadili rychlost, a motor automaticky zase nastartuje, aniž byste to postřehli. Jistě chápete, že když na to člověk není zvyklý, hlavou se mu honí spousta myšlenek – od cukajícího se auta po zablokovanou křižovatku a spoustu nadávek jiných řidičů co to je zase za …, která blokuje jejich jízdu. Naštěstí se tato funkce dá vypnout, protože to já určitě používat nebudu – jsem si říkala. Ale když už jsem to měla otestovat se vším všudy, vzala jsem tuto funkci na milost. Jestli se říká, že jsou věci, na které si nezvyknete, nebo že zvyknout se dá na vše, tak já říkám, že na tohle bych si opravdu zvykla, je to hrozně fajn funkce, která šetří palivo.

Já si hraju s motorem TSI a vzádu si zas hrají děti
Já si hraju s motorem TSI a vzádu si zas hrají děti
www.porsche-brno.cz

Nedávno jsem také na svém autě píchla kolo. Jela jsem nakupovat, po cestě mě předjíždělo auto a vzápětí přede mnou na „blikačky“ začalo zastavovat. Nevím, co ode mě čekal, ale já ho zase objela a jela dál. Když jsem zastavila u obchodního centra, přišel za mnou pán, aby mi řekl, že jedu po prázdném kole. Co teď? Jako stará škola jsem hledala náhradní kolo, ale ouha v mém mega velkém autě „kombíku“ nic takového nebylo. Jen nějaká sada na rychloopravu kola na dojetí. A představte si, ve Volkswagenu Polo je plnohodnotná rezerva. Tak maličké auto a má pod kufrem rezervu – byla jsem fascinovaná.

Volkswagen Polo mě prostě mile překvapil. Nejenže jsem do auta dala autosedačky pro obě děti. Dokonce se na přední sedadlo vešel můj muž se svými 190 cm, aniž by si otloukal kolena. Do kufru jsem naložila kočárek i s kolem pro dceru. A tady se zastavím. Volkswagen Polo má dvojitou podlahu v zavazadlovém prostoru. Říkáte si k čemu? Ani by mě nenapadlo nad tím přemýšlet, ale... Můžete pod desku kufru schovat cokoli. Teď nechci nabádat k tomu, abyste nechávali v autě něco cenného, vždyť vaše auto není trezor. Ale v hlavě mi nabíhají nepřeberné možnosti, co všechno bych tam mohla schovat – třeba nákup, když přejíždím z jednoho obchodu do druhého a nechci, aby byl na očích. Náhradní plíny, ubrousky, hračky, piknikovou deku, prostě cokoli, co se někdy může hodit a nechcete to pořád přenášet.

Kočárek není problém
Kočárek není problém
www.porsche-brno.cz

A protože se musím omezit na určitý počet slov, napíšu vám ještě něco o TSI, i když nevím, co to znamená. Jen to, že si s tím můžu hrát. Zpravidla nejsem ten typ, co rád předjíždí, i když mám předjet traktor, čekám, až opravdu uvidím, a musím mít místa jak pro kamion. Můj muž se mi kvůli tomu směje. Tohle autíčko, které má motor 1,2TSI, je ale živý mazel. Jestli mě na tomto autě něco překvapilo, tak jeho svižnost. Žádné z mých aut nemělo nikdy jméno, tohle jsem si pracovně pojmenovala Svišť. Pět rychlostí, tichoučký motor. Chvilkami přemýšlíte, jestli už jste nastartovala. Tohle auto vám odpustí i chyby v řazení. Je jedno jestli jedete na trojku 30 km/h nebo 70 km/h. Rozjedete se i na dvojku a motor si pořád vesele brumlá. Nikde nebudete skákat, pokuckávat. Pořád jste na spotřebě kolem 5 litrů. V návodu se uvádí kombinovaná spotřeba 4,7 l/100 km. Takže jízdě za traktory je konec, předjedete je raz dva – a nejenom traktory.

Volkswagen Polo nejen mě prostě mile překvapil
Volkswagen Polo nejen mě prostě mile překvapil
www.porsche-brno.cz

Na závěr ještě jedna věc, která mě okouzlila. Jsem zvyklá u malých aut, že mají i malý volant a to mi opravdu vadí. Polo má krásný velký volant, ze kterého můžete ovládat rádio, handsfree a spoustu dalších věcí a přiznejme si, my ženy máme rády velké věci.

A protože mě pořád straší ten počet slov, příště se můžete těšit, jak jsem Volkswagen Polo otestovala na rodinném výletě, nákupech a jen tak s červenou rtěnkou, která je teď in, stejně jako Volkswagen Polo z Porsche Brno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama