Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy

Honda Jazz - podruhé lepší jak poprvé

Jaké to je, když motoristický novinář zažívá dežaví? Za sebe musím říct - zvláštní pocit! Přicházím k dealerovi, dostávám klíče a zjišťuji, že úplně stejné auto jsem měl před půl rokem! Někde v systému nastala chyba!
Aktualizováno: 06.11.2018
Honda Jazz - podruhé lepší jak poprvé
Honda Jazz - podruhé lepší jak poprvé Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Honda Jazz - nakonec, proč ne?

Řekl jsem si, je to práce, holt se s tím musím popasovat. Jarní zážitky s Hondou Jazz mám stále v paměti, takže mě nic nemůže překvapit. Od prvních okamžiků se soustředím na jízdní vlastnosti a vůbec celkové chování auta.

Honda Jazz - převládá nadšení

Skvělý posez za volantem. Příjemná sedačka. Výhled vpřed a do stran je ok, pohled do vnitřního zpětného zrcátka malinko omezený. Při normálních rychlostech 50, 90, 130 nemám sebemenší problém.

Honda Jazz - směr Rakousko

V průběhu testu jsem musel vyrazit na mezinárodní testy do Rakouska. Nechtělo se mi Jazzem, přeci jen jde o městské auto. Představa, že za volantem strávím několik stovek kilometrů, mě znepokojovala.

Obavy se naplnily, po nájezdu na dálnici a akceleraci na 130km/hod, kdy zvuk motoru ve spolupráci s bezestupňovou převodovkou napodoboval chování soupravy metra. Říkal jsem si “To bude cesta”!

Honda Jazz - po pár hodinách měním názor

Kupodivu cesta neskutečně rychle ubíhala. Spotřeba se ustálila na přijatelné hodnotě. Mé obavy z cesty postrádající komfort se rozplynuly po vystoupení z Jazze. Únava - co to je? V cíli, zhruba po 7 hodinách cesty, jsem vystoupil krásně svěží. Dokonce jsem velmi brzy přestal vnímat metro efekt Jazze. Jsem nadšen!

Honda Jazz - bonus navíc

Velkým kladem malého Japončíka je variabilita interiéru, zejména pak zadních sedadel, kdy po zvednutí sedáků získám neskutečně velký úložný prostor pro přepravu svého nákladu!

Honda Jazz - cesta domů

Při návratu do Čech si s Jazzem už jenom hraji a snažím se ideálně odladit naše soužití. Akcelerace do 150km/h (v Německu) je dynamická a uvnitř snesitelná. Nepoužívám tempomat, vyhovuje mi více omezovač rychlosti nastavený na zmíněnou hodnotu. Podvozek je famózní, před žádnou zatáčkou nepolevuji a uháním kupředu!

Honda Jazz - dvakrát do stejné řeky nevstoupíš

U aut to samozřejmě neplatí. Buď se projeví a prohloubí negativa z prvního testování, nebo, a to je případ Jazze, vylezou a znásobí se klady. Těch má Japončík moře.

Autor testu: expert Radek Vrtal

Autosalon.TV: Honda Jazz
Autosalon.TV: Honda Jazz
Článek je zařazen v: Honda Jazz , Honda , Jazz , Autosalon TV Prima , radek vrtal , variabilníinteriér , japonskystehovak , test vozu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama