Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy

Ford Mustang - Legenda žije dál!

Americký zabiják evropských supersportů! Nejen že chlapsky vypadá, umí i skvěle jezdit!
Aktualizováno: 10.12.2018
Ford Mustang - Legenda žije dál!
Ford Mustang - Legenda žije dál!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Určitě si všichni dobře vybaví neuvěřitelnou automobilovou honičku ve filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem. I ti kdo film neviděli a koluje jim v žilách správné oktanové číslo, ji znají!

Ford Mustang je pojmem, ikonou a stává se nesmrtelným. Krátká na něj bude i Evropská unie se svými zabijáckými automobilovými předpisy a nařízeními.

Ford Mustang - Nezaměnitelný exteriér

Až když přijdu k Mustangu blíž, uvědomím si, jak velký vlastně je! Z každého prolisu, linky je cítit Amerika, originalita a brutální výkon. Nekonečná kapota pod sebou ukrývá poctivý benzínový pětilitrový osmiválec, spolupracující s automatickou desetistupňovou převodovkou.

Za dlouhými dveřmi je velký vstupní otvor, kterým do legendy bez problému nastoupí dva cestující - Řidič a spolujezdec. Vzadu sice sedačky jsou, ale nejspíš bych ne ně nikoho nenutil nastupovat, natož tam trávit čas na klikaté silnici :-)   

       

Ford Mustang - Ikonický interiér

Mustang uvnitř nepotřebuje žádná “sportovní udělátka a krášlítka”. Má koule i bez všech evropských zbytečností. Ovládací prvky jsou velké, stejně jako volant. Jenomže ono to spolu všechno krásně ladí a funguje. Věděl jsem to hodně dopředu, že mě čeká amerika, jejíž historie je dlouhá a pestrá. Proto jsem si připravil poctivý hudební mix. Jak jinak hard rock 70 a 80 let.

Ford Mustang - První jízda

Do slotu USB vkládám hudbu, volím Led Zepelin, startuji. Po chvíli mi hlavou probleskne - No to mě pos.r!!!! Temné bublání osmiválce padlo do rytmu jak prdel do záchodu. Přál jsem si aby tento okamžik nikdy neskončil. Byla to hudebně/automobilová nirvána!          

Ford Mustang - Stále provokuje a svádí

Záměrně mířím na zatáčkovité okresky. V klidovém režimu je jízda ze strany Mustangu lehce nervózní. V zatáčkách se chová jak naspídovanej kůň, kterého žokej drží pevně v rukou a nic mu nedovolí. Postupně povoluji opratě, oplátkou mi je příjemné burácení, chvílemi jekot osmiválce. Držím ho pod krkem a cítím, jak sem tam ustřelí zadek. Po dlouhé době auto řídím a cítím ho. To už se dnes moc nevidí. Ani si nechci představovat, jak by vypadaly statistiky nehodovosti, kdyby na silnicích jezdila jen podobně laděná auta!

Ford Mustang - Po první jízdě vzniká závislost

Dokonala očarovat řidiče dnes umí jen málo aut. Ford Mustang 5.0 je jedním z vyvolených. Usednu, nastartuju, nechápavě se gebím. Zastavím, vystoupím a už hledám důvod, abych musel usednout opět za volant. Tak na mě působil celý týden! Když jsem ho vrátil, ještě pár dnů jsem se ráno budil natěšenej, že do práce pojedu Mustangem. Pohled z okna je neúprosný! Mustang tam již není!

Autosalon.TV: Ford Mustang
Autosalon.TV: Ford Mustang

Ford Mustang - Nevídaný poměr cena/výkon

A teď to nejlepší! Ukažte mi jiné auto, které má takové charisma a cenou se jen lehce přehoupne přes milion! Usnadním všem práci - Nehledejte, nenajdete!

Autor testu: Radek Vrtal

Článek je zařazen v: RadekVrtal , Ford , Ford Mustang , Mustang legenda , ponycars , Autosalon TV Prima , test vozu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama