Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy

Expert Sršeň radí: Příprava motorek na první jízdu po zimě - pneumatiky

Zatím si zima dává hodně na čas, ale jaro, teplé počasí a první vyjížďky motorkářů se blíží velice rychle. Pneumatiky určené pro motorky potřebují daleko větší péči než pneumatiky určené pro automobily a to hned z několika důvodů.
Aktualizováno: 23.03.2018
Expert Sršeň radí
Expert Sršeň radí Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Důvody péče o "moto" pneumatiky

  • mají odlišnou konstrukci, odlišné směsi a jejich správná funkce úzce souvisí s jejich teplotou při jízdě
  • jízdní vlastnosti motorek ovlivňují razantním způsobem
  • jejich opotřebení je  daleko rychlejší než u automobilů
  • vzorek u motocyklových pneumatik nehraje až tak velkou roli jako jejich správné obvodové profily
  • majitelé motorek mají daleko širší výběr různých pneumatik pro svůj stroj

Většina motorkářů se o své pneumatiky buď neumí, nebo nechce správně starat, což bohužel většinou vede k razantnímu zhoršení jízdních vlastností motorek a často i k pádům, které souvisí právě s pneumatikami.

V dnešní době si může každý majitel motorky vybrat z několika druhů pneumatik pro své potřeby a použití, servisy dokáží velmi profesionálně poradit při výběru a pak už je na každém majiteli motorky, aby se o své "černé zlato" na motorce staral.

Pepa Sršeň radí

Připravil jsem si pro Vás výběr základních informaci, jak se o své pneumatiky starat, na co si dávat pozor při výběru a koupi nových gum, jak často kontrolovat tlaky, jak se mění dané tlaky s ohledem na jízdu po veřejných komunikacích, závodních okruzích, proč tomu tak je a co je podstatné pro maximální využití, trakci, životnost....To vše souvisí s jízdou na motorkách, které máme všichni pro zábavu, na výlety, dovolené, závodění, relaxaci a ze všech našich vyjížděk se všichni chceme v pořádku vrátit domů ke svým blízkým.

Věřím, že Vám reportáž hodně pomůže, dostane se Vám správných informací a při prvních jízdách po dlouhé zimě budete mít všichni motorky správně připravené, což začíná právě u motocyklových pneumatik!

Expert Sršeň radí
Expert Sršeň radí

Autor textu: expert Pepa "Sršeň" Šiler

Článek je zařazen v: sršeň , josef šiler , pneumatiky , moto pneumatiky , sršeň radí , péče o motorku , motocykl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama