Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy

Druhé rande s Polem

Minulý týden jsem Vám psala, jaké bylo moje rande na slepo s Volkswagen Polo, které jsem pro Vás testovala. Slíbila jsem Vám, že ho otestuji na rodinném výletě a jen tak s červenou rtěnkou, která je teď in...
Vydáno: 14.07.2014
Na výletě.
Na výletě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stejně je na tom Volkswagen Polo z Porsche Brno. Připomínám, že technická data opět nečekejte. Zjistíte je na www.porsche-brno.cz.

Začneme tím výletem. Když plánujeme rodinný výlet, jsme plni očekávání. Nevím, zda to znáte a netroufám si mluvit za svého muže. Ale já když slyším rodinný výlet, tak si v prvé řadě představím, co vše musím nabalit, abychom přežili. Přežili, myslím bez analgetik, antidepresiv apod.

Dcera chtěla řídit.

Dcera chtěla řídit. Foto: www.porsche-brno.cz

Začneme tím výletem. Když plánujeme rodinný výlet, jsme plni očekávání. Nevím, zda to znáte a netroufám si mluvit za svého muže. Ale já když slyším rodinný výlet, tak si v prvé řadě představím, co vše musím nabalit, abychom přežili. Přežili, myslím bez analgetik, antidepresiv apod.

Přirovnala bych to ke stále omílanému raději dvakrát vyhořet, než se stěhovat. U rodinného výletu platí, že doma na zahradě je vlastně hrozně krásně. Teď přeháním, zase tak dramatické to není, a když očekáváte to nejhorší, většinou si to pak užijete.

Přiblížím Vám, jak vypadá rodinný výlet s našimi dětmi. Doufám, že v tom nejsem sama, a kdo máte děti, tak se mnou budete za jedno, alespoň v pár věcech.

Vzpomínám si na jeden obrázek, který ukazuje představy různých lidí o mateřské dovolené, jak ji vidí muž, tchýně, Vaše matka a tak dále. Myslím, že o rodinném výletě panují podobné mylné představy. Nezřídka slýchám od svého otce – dědečka, jak zoufale málo bereme naše děti do zoologické, do lesa, na zámek apod. Myslím si, rodiče mají tu kouzelnou vlastnost, zapomínat, jak to bylo, když byli jejich děti malé, ale přesně vědí, jak by to mělo být u jiných rodičů malých dětí. Na zámek si s našimi dětmi opravdu ještě netroufám, i když zámky a hrady milujeme, nemyslím si, že by ostatní návštěvníci měli pochopení pro naše divoké jeden rok a tři roky staré děti.

Rodinný výlet = vymyslet cestu, aby nebyla ani krátká ani dlouhá, aby se děti stačili i vyspat. Pozor - to je důležité, špatné načasování spánku dětí = strávit horké chvilky se řvouny. Pohledy jiných lidí, kteří si myslí, že buď svoje děti týráte, nebo jsou vážně nevychované.

Pak musíte nabalit spoustu věcí, které Vaše děti zabaví v autě, abyste mohli v klidu řídit. A tady další pozor– co se konzumace jídla týče – spousta tatínků má takové představy, že děti mohou jíst jen mimo auto. Skutečně znám takové děti, které se to naučili, nebo to jejich rodiče alespoň tvrdí. I náš dědeček tvrdí, že jsme se sestrou nesměli do auta, než jsme snědli zmrzlinu. Ale on také nostalgicky vzpomíná, že se do auta i přezouval:-). Já zastávám názor, že v autě mohou jíst cokoli, co se dá potom vysát, odlepit a vyčistit. U Volkswagenu Polo jsem byla mile překvapená z materiálu interiéru, který si samozřejmě můžete vybrat z několika variant. Vše co tam moje děti nadrobili a nalepili, jsem zvládla dostat pryč vysavačem a vlhčenými ubrousky:-) aniž by si v salonu vůbec pomysleli, že jsem dětem dovolila jíst v autě - tohle bych asi psát neměla:-).

Loketní opěrka.

Loketní opěrka. Foto: www.porsche-brno.cz
Schovávačka pod loketní opěrkou.

Schovávačka pod loketní opěrkou. Foto: www.porsche-brno.cz

Držáky na kávu.

Držáky na kávu. Foto: www.porsche-brno.cz

Co jsem u Volkswagen Polo ocenila a možná Vám to bude připadat jako hloupost – jsou různé držáky, schovávačky apod. Například držáky na kávu vepředu, za řadící pákou. Nechci srovnávat, ale musím. U mého auta jsou dva držáky na kávu. To není standard, manžel má jen jeden a já pak musím kávu celou cestu držet a nadávat, proč ji dělají tak horkou. Nicméně jsou umístěné pod ruční brzdou. Často když kávu vytahuji, škobrtnu o ruční brzdu a v lepším případě se jen tiše vztekám. Ten horší Vám asi nemusím popisovat, bylo by to vulgární. Takže ano držáky na kávu jsou důležité!

Otevírání zavazadlového prostoru

Otevírání zavazadlového prostoru. Foto:  www.porsche-brno.cz

Další vychytávkou jsou držáky na lahve ve dveřích. Pamatuji si je u svého prvního auta - léta páně - a každý mi je záviděl. V dnešní pet lahvové době již výrobci aut vědí, že lovit láhev pod sedadlem za jízdy je nebezpečné a otravné. Ve Volkswagenu Polo jako bonus chápou, že některé pet lahve jsou opravdu velké.

Co mě překvapilo, bylo, teď mi promiňte, ale nevím jak to pojmenovat. Madlo na ruku? Manžel má vlastní název - rukudrž. V některých autech se s tím u řidiče nesetkáte, já tam mám třeba držák na brýle – který je malý! U Volkswagen Pola má rukudrž i řidič. Ano řidič má držet volant oběma rukama na za deset dvě nebo třičtvrtě na tři, ale já mám ráda ruku u okýnka a nechám si ji ovlažovat větrem.

Další schovávačku jsem objevila pod loketní opěrkou, o které jsem ani netušila, že ji mám i ve svém autě – protože je prostě hrozně vzadu a já si o ni loket se svými 165 cm neopřu. U Volkswagen Polo jsem si na ni zvykla velmi rychle. Navíc, když je otvírací a uvnitř je prostor přesně na piškoty, bonbóny – otevřete, vytáhnete a umlčíte dítě ucpáním pusy nějakou poživatinou – dokonalé. Bude mi chybět.

V autě je hodně místa.

Foto: www.porsche-brno.cz

Rodinný výlet jsme ve zdraví přežili, obě děti usnuli tak jak měli za tichounkého předení Volkswagenu Polo. Nevzbudili při jízdě po cestách, kdy tlumiče pláčou – protože a to mě překvapilo opravdu hodně, v tomto autíčku necítíte každý kamínek, nikde se nic neklepe, nevrže – můj fyzioterapeut by jásal.

Jako velké plus hodnotím, že oproti kombíku jsem i z místa řidiče dosáhla v klidu na děti a na jejich padající věci:-)

Když jsme o Polu mluvili v salonu dovolím si citovat svého muže, který denně najezdí opravdu hodně kilometrů a já fakt nechápu, jak to zvládá tím autem, kterým jezdí. „Tohle auto mě překvapuje čím dál víc, na dalekou dovolenou bych s tím asi nejel, i když, kdyby řídila moje žena, tak klidně.“ A to je od někoho, kdo se chce cítit v autě jako doma v obýváku velká pochvala.

Takže příště se těším na to vyprávění o červené rtěnce, tentokrát bez dětí, nebo o nich alespoň nebudeme tolik mluvit, souhlasíte?

Děti v autě.

Foto: www.porsche-brno.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama