Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Testy ojetin

Spolehlivý Hyundai i30 je v bazarech za rozumné peníze

Je vlastně náš. Vyrábí se v České republice v Nošovicích. Tedy vyráběl, protože aktuálně už je na trhu třetí generace tohoto oblíbeného modelu nižší střední třídy. Pokud o předešlé í-třicítce pokukujete v autobazaru, není to špatná volba.
Aktualizováno: 06.11.2018
Hyundai i30 druhé generace 39
Hyundai i30 druhé generace 39 Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Autosalon.TV: Hyundai i30 druhe generace
Autosalon.TV: Hyundai i30 druhe generace

Na trh vstoupila druhá generace v roce 2012 nejdřív ve verzi hatchback. Za pár měsíců ji doplnilo i kombi. A za rok trojlístek zkompletovala nová varianta – třídvéřový hatchback. Designéři a konstruktéři si pak vzali model do parády při faceliftu v roce 2015, který přinesl i nový benzínový motor 1,6 turbo s označením T-GDI a výkonem 186 koní.

Hyundai i30 - jednička Hyundaie v bazarech

Právě model i30 je mezi ojetými vozy korejské značky, co se týká poptávky zákazníků, jedničkou. Přitahují je nejen velmi zajímavé ceny, ale i bohatá výbava, slušná kvalita a vysoká úroveň bezpečnosti. Jak potvrzuje Pavel Foltýn z Auto ESA, nejžádanější zůstávají benzínové varianty 1,4 a 1,6 s manuální převodovkou. Celkem se v nabídce objevily čtyři benzínové a tři naftové pohonné jednotky.  Doporučujeme zaměřit se na vozy po faceliftu, protože dostaly novou bezpečnostní i komfortní výbavu.

Hyundai i30 - pozor na diesely a problémy s elektrikou

Í-třicítka druhé generace se dá řadit ke spolehlivějším vozům. I tak ji občas potrápí problémy s elektrickou výbavou, konkrétně zpočátku jejího modelového života zlobila originální autorádia. U naftových motorizací se zaměřte na stav filtru pevných částic. Mnoho aut totiž jezdilo jen malý počet kilometrů v nižších rychlostech, takže se filtr neregeneroval a může být „po smrti“. Z levné koupě se tak může rázem stát noční můra. Pokud si ale dáte na technický stav Hyundaie i30 pozor, chybu neuděláte.

Hyundai i30 plusy:

  • Dobrá cena v kombinaci s bohatou výbavou
  • Kvalita a spolehlivost
  • Velký výběr v bazarech
  • Solidní jízdní vlastnosti

Hyundai i30 mínusy:

  • Podprůměrný vnitřní prostor i zavazadelník
  • Problémy s elektrikou a originálními autorádii
  • Kontroverzní komplikovanější design

Autor tesu: expert Honza Říha

Článek je zařazen v: ojetina , bazar , Hyundai , i30 , Spolehlivá ojetina , Jednička Hyundai , Videorecenze , Nošovice , facelift , Jan Říha , test ojetin , Autosalon TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama