Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rakousko omezilo rychlost na dálnicích

Na některých dálnicích se změní maximální rychlost ze 130 km na 100 km/h nebo až 80 km/h. Důvodem je snaha snížit emise v okolí těchto úseků dálnice.
Vydáno: 06.01.2015
Omezení rychlosti IG-L
Omezení rychlosti IG-L Autor: ÖAMTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Tyrolsku se od půlky listopadu změní maximální povolená rychlost ze současných 130 km/h na 100 km/h na dálnici Inntal A12 mezi Kufstein a Zirl a mezi Karrösten a Zams a také na Brennerské dálnici A13 mezi Innsbruckem a Schönbergem. Celé omezení rychlosti budou aktivně kontrolovat tamní policejní hlídky a je stanoveno kvůli ekologii a hluku na roční zkušební období.

Na dálnici A1 mezi exity Salzburg-Nord a Knoten Walserberg bude snížena rychlost z dosavadních 130 km/h až na 80 km/h v závislosti na kvalitě ovzduší a počasí v okolí této komunikace.

Policie bude na těchto úsecích velmi intenzivně měřit dodržovanou rychlost a dávat za ně nekompromisně pokuty.

Dálnice v Itálii

Jedete do Itálie? Pozor na extrémní pokuty za rychlost

 

Kontrolní úsekové měření

V Rakousku jsou od listopadu 2014 nainstalována nová úseková měření. Instalována jsou na dálnici A8 mezi městy Weibern a Haag, na dálnici A7 u města Linz, na Pyhrnské dálnici A9 v tunelu Bosruck a v tunelu Plabutsch, na dálnici A2 v tunelu Ehrentalerberg a na dálnici A22 v tunelu Kaisermuehle. Tento styl kontroly se tamním policii osvědčil a nehodovost se podle sledování snížila až o 50%.

Ekologické zóny

Rakousko také zavedlo přísnější ekologické zóny. Tyto zóny platí od 1. 7. 2014 pro Dolní Rakousko a od 1. 1. 2015 pro Vídeň. Ekologickou známku musí mít vozidla kategorie N bez ohledu na hmotnost. Ekologická známka se vydává dle Euro normy daného vozidla a od 1. 1. 2015 mají zákaz vjezdu vozidla s normou EURO 1 a nižší. Od 1. 1. 2016 se mění zákaz dokonce na normu EURO 2.

Rakouské ekologické plakety
Rakouské ekologické plakety
ÖAMTC

 

Řidičům doporučujeme navštívit pobočku rakouského autoklubu ÖAMTC nebo větší STK přímo v Rakousku a tam jim vydají na základě technického průkazu a zaplacení poplatku 25 Eur správnou emisní plaketu na jejich vozidlo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama