Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pecka! První sedan v terénní verzi

Kombíků se zvýšeným podvozkem je jak máku. Jen VW má paletu rozsáhlou od malého Pola až po ohromný Passat. Ale sedany tu v Evropě nenajdeme. Až dosud. Volvo totiž představilo S60 Cross Country!
Vydáno: 09.01.2015
Volvo S60 Cross Country
Volvo S60 Cross Country Autor: VOlvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oplastované a zvednuté vozy jsou zatím jen hatchbacky, kombíky nebo MPV. Lidem se to líbí a jsou ochotni za taková auta připlatit, i když velmi často jde jen o ty plasty a nic jiného.

To u Volva jejich Cross Country jsou auta, která v terénu dokážou docela dost. A zákazníci to vědí a třeba v řadě V70 byla terénní verze dokonce prodávanější než klasická.

Asi i proto nabídne Volvo zvýšenou verzi i klasického sedanu S60. Zvýšený podvozek, oplastování, ale i ochrana podvozku jsou standardem. Pohon všech čtyř kol už ne. Některé verze prý budou mít jen 4x2, ale kdo bude chtít, ten má tu čtyřkolku k dispozici.

 

O 65 mm zvednutý podvozek dostane nová osmnácti- nebo devatenáctipalcová kola s pneumatikami s vyšším profilovým číslem. Přece jen s nízkoprofilech jezdit v terénu se nevyplácí. Motorizací bude k dispozici víc. Z benzínů by se měla objevit T5 s 254 koňmi, z dieselů D4 v objemech 2,0 a 2,4 l.

Kontrolní otázka – jaké sedany prodávaly automobilky ve světě ve zvýšené verzi?

-

-

Subaru Outback a AMC Eagle

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama