Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na Slovensku se prodávají falešné dálniční známky

S novým rokem se v Evropě změnila spousta dopravních předpisů a jsou i další novinky. Třeba na Slovensku se prodávají falešné dálniční známky. Tak pozor na to.
Vydáno: 08.01.2015
Slovenská dálniční známka
Slovenská dálniční známka Autor: Oficiální zdroj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na internetu se objevily laciné dálniční známky pro rok 2015 pro slovenské dálnice. Roční známka se tam dá koupit již za 30 Eur (oficiální částka 50 Eur). Při zakoupení takto levné dálniční známky však riskujete, že koupíte buď falešnou, nebo vám dálniční známka vůbec nedojde. Prodejce se však ohání tím, že známky jsou z vyřazeného vozového parku jedné velké firmy.

S tím se objevilo nové nařízení, které zakazuje prodej dálničních slovenských známek přes web. Každý, kdo se bude snažit prodávat bez souhlasu na webu dálniční známku, bude pokutován a známky mu budou zabaveny.

Omezení rychlosti IG-L

Rakousko omezilo rychlost na dálnicích

 

Další změny na Evropských silnících:

Německo – Kontrolní úsekové měření a eko pruhy

Velké změny přinesly předpisy v Dolním Sasku. Zde se od jara setkáte s novým úsekovým měřením na třech kilometrech silnice B8. Každé projíždějící vozidlo, tak bude kontrolováno, jestli nepřekročilo v daném úseku maximální povolenou rychlost. Pokud řidič rychlost překročil, bude zastaven hlídkou policie nebo mu přijde domu obálka s fotografií s naměřenou rychlostí a předvolání k vysvětlení. Toto pravidlo platí i pro naše řidiče. Navíc v některých obcích budou vytvořeny speciální eko pruhy pro vozidla na čistě elektrický pohon. Pro tato vozidla budou také zbudována speciální parkovací místa.

Itálie – Přísnější pokuty za porušení plynulosti dopravy

Od nového roku se zvedají pokuty za jakékoliv porušení plynulosti v silničním provozu o jedno procento. Kromě toho se v polovině roku zpřísní tresty za velmi závažné přestupky, jako je jízda pod vlivem návykové látky anebo zavinění smrtelné dopravní nehody. Tam pak hrozí doživotní zákaz řízení. Zvýší se také pokuty za parkování přes stanovený čas a řidiči motocyklů a mopedů s objemem 120 ccm budou moci jezdit i po dálnicích.

Od nového roku jsou zavedeny zóny zvané Rosa Park, kde mohou parkovat pouze těhotné ženy anebo ženy s malými dětmi. Kdo zaparkuje neoprávněně na tomto vyhrazeném místě, obdrží pokutu, jako kdyby parkoval na místě pro invalidy.

Francie – Konec alkoholtesterů

Podivný zákon, který vešel v platnost dne 1. 7. 2012 o povinnosti vozit ve vozidle alkoholtestery, je od ledna zrušen. Narážel na praktickou proveditelnost a velké výtky všech členských států EU. Testery totiž musely být zde certifikované, a byly tedy k dostání jen na území Francie. Řidič tak musel na nejbližší benzínce zastavit a tester si koupit. Nesmyslnost tohoto nařízení pochopili i zákonodárci a už několik měsíců měli policisté nařízeno, aby jeho absenci nepokutovali.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama